Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 18.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 18.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

„Dzīvniekiem ir ko teikt. Tiem nav balss, valodas, kuru mēs, cilvēki, spētu vai gribētu iemācīties. Tomēr tiem ir bezgala daudz sakāmā – ne tikai par sevi, bet arī par visu pasauli, par dzīvo būtņu savstarpējām attiecībām un galu galā – par mums pašiem.”

Kristīne Čilvere, Dzīvnieku Drauga fonda dibinātāja


1920.gadā dzimusi Londonā latvietes un brita ģimenē, uzaugusi savas mātes dzimtenē Latvijā, Marija Kristīne Čilvere 1939.gadā devās uz Parīzi, lai uzsāktu studijas Sorbonas universitātē. Tur viņu pārsteidza Otrais pasaules karš, un viņa nokļuva koncentrācijas nometnē, no kuras 1941.gadā izbēga, lai dotos uz Lielbritāniju, tobrīd, iespējams, vēl pat nenojaušot, cik neparasts liktenis viņu sagaida.

Atgriezusies Lielbritānijā, Kristīne nokļuva Lielbritānijas Īpašo uzdevumu pārvaldes redzeslokā, kas, augstu novērtējot viņas neparasto inteliģenci, drosmi un rakstura stingrību, uzaicināja viņu iestāties dienestā, lai pildītu sevišķi slepenus un atbildīgus uzdevumus. Tā Kristīne no vienkāršas, 22 gadus vecas jaunas sievietes kļuva par slepeno aģenti Fifi – Īpašo uzdevumu pārvaldes leģendu, kuras uzdevums bija pārbaudīt britu spiegu uzticamību un lojalitāti valstij.

Kristīnes darbība aģentes statusā tika turēta tik lielā slepenībā, ka tikai pēc 75 gadiem, 2014.gada rudenī, Lielbritānijas Nacionālais arhīvs spēja atklāt viņas identitāti un publiskoja ziņas par viņas veikumu, atzīstot, ka aģentes Fifī ieguldījums Lielbritānijas drošībā Otrā pasaules kara laikā ir nenovērtējams.

Pēc kara Londonas universitātē Kristīne ieguva franču valodas filologa diplomu un strādāja par tulku.

Mūža otrajā pusē savu apbrīnojamo enerģiju, prātu un talantu Kristīne dāvāja dzīvniekiem, gan atbalstot dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā pasaulē, gan piedaloties labdarības un izglītojošo pasākumu organizēšanā, gan rūpējoties par dzīvniekiem patversmēs.

Pēc neatkarības atjaunošanas arī Latvijā aizsākās dzīvnieku aizsardzības kustība un varēja piepildīties Kristīnes sapnis – tika izveidota vieta, kur palīdzību un aprūpi var saņemt visi tie dzīvnieki, kuriem tas ir nepieciešams. 1996.gada 8.oktobrī tika nodibināts "Dzīvnieku drauga fonds". Pateicoties Kristīnes patiesai dzīvnieku mīlestībai un dzīvesgudrībai, 2001.gadā ar viņas un domubiedru Justa Karlsona un Ievas Laukers atbalstu tika vērtas patversmes „Dzīvnieku draugs” durvis Rīgā, Fridriha Candera ielā 4.

Drosme, labdarība un labestība bija tās Kristīnes dzīves vērtības, pēc kurām viņa vērtēja līdzcilvēkus un izvēlējās savus draugus. Tās ir īpašības, kas, viņasprāt, piemīt dzīvnieku draugiem visā pasaulē. „Gādība par dzīvniekiem nepievelk bezsiržus, bezdomu cilvēkus vai tos, kuri vaicā: „Kas man par to būs?”. Dzīvnieki, vienīgi dzīvnieki un attieksme pret tiem ir cilvēcisko vērtību lakmusa papīrs,” bija pārliecināta Kristīne.

Viņa bija laimīga savā izvēlē dzīvot, strādāt un cīnīties vienam mērķim – uzlabot dzīvnieku un cilvēku dzīvi, uzticoties un neuzdodot jautājumus. Viņa bija laimīga savā izvēlē darīt labu laba darīšanas dēļ, neievērota, neapjūsmota, neapbalvota. Viņa bija laimīga, jo viņa prata ieklausīties un pavēstīt kaut ko no tā, ko dzīvnieki vēlētos mums teikt, ko tie vēlētos mums pajautāt un par ko tie aicina mūs padomāt. Viņa zināja patiesības...

2007.gada 5.novembrī Apvienotajā Karalistē noslēdzās šī lieliskā cilvēka mūža gājums, cilvēka, kurš par sevi teiktu tikai trīs vārdus – Kristīne, dzīvnieku draugs.