Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - saziņa

Otrdiena - saziņa

Trešdiena - saziņa

Ceturtdiena - slēgts

Piektdiena - 10.00 - 17.00

Sestdiena - 10.00 - 17.00

Svētdiena - slēgts

Sazināties, rakstot e-pastu vai zvanot

Kristīnes Čilveres dzīvnieku draugu biedrība

“Šo centru es domāju kā namu, kurā valdīs labestība pret dzīvniekiem, kur tiks darīti vērtīgi darbi, kas nesīs labu gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem.”

Kristīne Čilvere


2014.gadā dibinātā "Kristīnes Čilveres dzīvnieku draugu biedrība" ir vienas no senākajām Latvijas dzīvnieku aizsardzības organizācijām - nodibinājuma "Dzīvnieku drauga fonds" - tiesību un tradīciju pārņēmēja. Biedrības mērķis ir nest pasaulē patversmes „Dzīvnieku Draugs” dibinātājas Kristīnes Čilveres idejas un piesaistīt plašāku aktīvistu loku dzīvnieku aizsardzībai. Biedrība ir pārņēmusi un turpinās Čilveres 90.gadu vidū radītā nodibinājuma „Dzīvnieku Drauga Fonds” un patversmes „Dzīvnieku Draugs” tradīcijas, aktivitātes un projektus. Biedrība darbojas vēsturiskajā „Dzīvnieku Drauga” ēkā Fr.Candera ielā 4.

Ideja Latvijā veidot un finansēt dzīvnieku labestības centru – patversmi Apvienotajā Karalistē dzīvojošajai latvietei Kristīnei Čilverei radās 20.gadsimta 90.gadu sākumā. Šim mērķim viņa atvēlēja savu zemi Pārdaugavā, Fr.Candera ielā, kā arī novēlēja daļu sava īpašuma.

Projekta īstenošanai Kristīne uzrunāja latviešu uzņēmēju no ASV Justu Karlsonu, kurš piekrita uzņemties juridisko, finansiālo, investīciju un pārvaldes lietu kārtošanu. Savukārt ASV dzīvojošā latviešu veterinārārste Liene Dindone pēc Kristīnes lūguma apņēmās rūpēties par centra veterinārmedicīnisko labiekārtošanu. Lielu darbu un enerģiju centra tapšanā ieguldīja trimdas latviete, mākslas vēsturniece un mecenāte Ieva Marija Laukers. Projektēt centru piekrita viens no izcilākajiem mūsdienu latviešu arhitektiem Andrejs Ģelzis.

Centra ēkas projektu sāka izstrādāt 1998.gadā. Plānošanas un celtniecības uzsākšana prasīja neskaitāmas atļaujas un pārrunas, bija jāpārvar dažādi birokrātiski šķēršļi. Formalitātes patversmes būves uzsakšanai prasīja vairāk nekā gadu, taču galu galā 2001.gada 23.februārī Pārdaugavā, Fridriha Candera ielā 4, Rīgā, piedaloties toreizējam Rīgas Domes priekšsēdājam Andrim Ārgalim, kā arī pārstāvjiem no ASV un Lielbritānijas vēstniecībām, durvis vēra dzīvnieku patversme – labestības māja “Dzīvnieku Draugs”.

Lai gan ēkas projektēšanas un celšanas laikā vēl nebija izdoti noteikumi, kas noteiktu prasības, „Dzīvnieku draugs” tika veidots pēc labākajiem starptautiskajiem standartiem – tolaik tā bija vienīgā patversme Latvijā ar infrastruktūru, kas atbilda visaugstākajiem dzīvnieku labturības standartiem. Centra ēkā atrodas ne vien telpas dzīvnieku patversmei, bet darbojas arī veterinārā klīnika “Dzīvnieku veselības centrs”, ir iekārtotas telpas izglītojošiem pasākumiem un brīvprātīgo mītne. Centra būvniecības izmaksas bija ļoti ievērojamas - 350 000 latu. Tik liela summa dzīvnieku aizsardzībā Latvijā līdz tam nekad nebija ieguldīta, un arī mūsdienās šādas investīcijas ir uz pirkstiem skaitāmas.

Centra mērķis ir ne tikai nodrošināt pamesto dzīvnieku aprūpi un iekārtošanu jaunās mājās, bet arī nest pasaulē dzīvnieku aizsardzības idejas, izglītojot sabiedrību, rīkojot informatīvus pasākumus, kampaņas un citas aktivitātes. Mērķa sasniegšana tiek nodrošināta gan ar patversmes un “Dzīvnieku Drauga fonda” finansējumu, gan piesaistot ziedojumus un brīvprātīgo darbu.

2008.gadā „Dzīvnieku drauga fonds” saņēma fonda „Ziedot.lv” balvu „Gada atpazīstamākā NVO Latvijā”.

2009.gadā Fonds 56 organizāciju konkurencē saņēma NVO institūta un “Swedbank” balvu "2008.gada līderis NVO atpazīstamībā" un naudas prēmiju 300 latu apmērā.

"Pasākumi, kurus organizē šī organizācija, piesaista uzmanību ar entuziasmu, izdomu, degsmi. Rodas nemaldīga sajūta, ka to rīkotāji ir gatavi ar visdažādākajām metodēm cīnīties un aizstāvēt tos, kuri paši to nevar izdarīt. Viņi ne tikai palīdz nelaimē nonākušiem mūsu mazākajiem draugiem - suņiem un kaķiem, bet arī cīnās par roņu mazuļu dzīvībām, rūpējas par dējējvistu labklājību un cenšas mazināt zvērādu valkāšanas tendences sabiedrībā," tā "Dzīvnieku drauga fonda" aktivitātes tika raksturotas 2009.gadā balvas pasniegšanas laikā.

2011.gadā Borisa un Ināras Teterevu fonda brīvprātīgā darba godināšanas pasākumā „Gūt var dodot”, kas pulcināja tuvu 300 brīvprātīgā darba veicējus no visiem Latvijas reģioniem, Fonda brīvprātīgā Maija Seļezņova saņēma balvu nominācijā “Brīvprātīgais dzīvnieku aizsardzības organizācijā”, bet 2012.gadā Dzīvnieku Drauga fonda valdes locekle un patversmes direktore Solvita Vība pasākumā "Darbs dara darītāju" tika godināta kā viena no izcilākajiem NVO vadītājiem Latvijā.

2013.gadā organizācija ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Bridžitas Bordo fonda atbalstu izveidoja Latvijā pirmo sociālo veterināro klīniku, kas sniedz palīdzību nelaimē nonākušiem bezpajumtes un trūcīgo iedzīvotāju dzīvniekiem, kā arī īsteno bezpajumtes kaķu sterilizācijas programmu "noķer - sterilizē - atlaiž". Vairāk par klīnikas paveikto var uzzināt šeit.

Par Kristīnes Čilveres dzīvnieku draugu biedrības paveikto lasiet mūsu avīzē un ikgadējās atskaitēs.