Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - saziņa

Otrdiena - saziņa

Trešdiena - saziņa

Ceturtdiena - slēgts

Piektdiena - 10.00 - 17.00

Sestdiena - 10.00 - 17.00

Svētdiena - slēgts

Sazināties, rakstot e-pastu vai zvanot

14.Februāris, 2014

Žirafes Mariusa nogalināšana Dānijas zoodārzā – tikai ‘aisberga redzamā puse’

Nodibinājums „Dzīvnieku Drauga fonds” kopā ar citām pasaules dzīvnieku aizsardzības organizācijām nosoda Dānijas Kopenhāgenas zooloģiskā dārza rīcību, brutāli nogalinot un publiski izbarojot citiem zoodārza dzīvniekiem pilnīgi veselu žirafu tēviņu tikai tāpēc, ka dzīvnieks nebija noderīgs vaislai.

Fonds pievienojas aicinājumam Dānijas atbildīgajām institūcijām un Eiropas Zooloģisko dārzu un akvāriju asociācijai (EAZA) nepieļaut otra žirafu tēviņa nogalināšanu Jitlandes parka zooloģiskajā dārzā.

Vienlaikus DzDF vēlas vērst sabiedrības uzmanību, ka veselu dzīvnieku nogalināšana un izbarošana citiem dzīvniekiem zooloģiskajos dārzos nav izņēmums, bet gan ierasta prakse – veids, kā risināt nebrīvē turēto savvaļas dzīvnieku „pārprodukcijas” jautājumu. DzDF kā starptautiskās organizācijas „Born Free Foundation” (BFF) dalīborganizācija pilnībā atbalsta viedokli, ka veselu dzīvnieku nogalināšana nedrīkst būt „dzimstības kontroles” līdzeklis zooloģiskajos dārzos un pievienojas BFF aicinājumam nekavējoties mainīt EAZA politiku šajā jautājumā, uzsverot, ka vienīgais pieļaujamais nogalināšanas iemesls var būt tikai konkrēta dzīvnieka ciešanas, kuras nav iespējams novērst citādā veidā.

DzDF arī vēlas uzsvērt, ka šie divi starptautisku rezonansi ieguvušie gadījumi Dānijas zooloģiskajos dārzos ir tikai izgaismojuši „aisberga redzamo pusi”, taču sabiedrībai būtu laiks sākt diskusiju par zooloģisko dārzu lomu un mērķi vispār. Jāatgādina, ka, lai gan zoodārzu pastāvēšana bieži tiek attaisnota ar nepieciešamību aizsargāt un pavairot izmirstošās dzīvnieku sugas, saskaņā ar BFF zoodārzu monitoringa datiem, lielākā daļa Eiropas zoodārzos turēto dzīvnieku nebūt nav apdraudēto sugu pārstāvji, turklāt ļoti daudzos zooloģiskajos dārzos dzīvnieki tiek turēti nepiemērotos apstākļos. Kritiku par apstākļiem zooloģiskajos dārzos šajā monitoringā izpelnījās arī Latvija.

Dzīvnieku drauga fonds aicina ikvienu, kas vēlas iestāties pret otra žirafu tēviņa Mariusa nogalināšanu Jitlandes parka zoodārzā, rakstīt protesta vēstuli uz e-pastu info@jyllandsparkzoo.dk.

Ikvienam ir arī iespēja paust savu nostāju, piedaloties Latvijas Centrālās dzīvnieku aizsardzības biedrības rīkotajā protesta akcijā, kas notiks piektdien, 14.februārī, plkst.14.00 pie Dānijas vēstniecības, Pils ielā 11. Akcijas rīkotāju kontakttālrunis 29508313.

Vairāk informācijas par situāciju Eiropas zooloģiskajos dārzos var iegūt „Born Free Foundation” mājas lapā.