Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - saziņa

Otrdiena - saziņa

Trešdiena - saziņa

Ceturtdiena - slēgts

Piektdiena - 10.00 - 17.00

Sestdiena - 10.00 - 17.00

Svētdiena - slēgts

Sazināties, rakstot e-pastu vai zvanot

15.Septembris, 2023

Tiek sagatavoti jauni Ministru kabineta noteikumi par kārtību dzīvnieku patversmēs!

Ņemot vērā publiskajā telpā izskanējušos viedokļus par jauniem tiesību aktiem par bezsaimnieku dzīvnieku aizsardzību, sniedzam oficiāli pieejamu informāciju par notiekošo šajā jomā, lai novērstu sabiedrības dezinformāciju.

Zemkopības ministrija ir izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu “Noteikumi par dzīvnieku patversmēm un dzīvnieku viesnīcām”, Ministru kabineta noteikumu projekts ir publicēts TAP (Tiesību akta portālā) tīmekļa vietnē https://tapportals.mk.gov.lv/#l?dz (tiesību akta lietas ID 23-TA-1455).
 
Ministru kabineta noteikumu projektā “Noteikumi par dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcām” ir iestrādātas gan šobrīd spēkā esošo (MK not. Nr.407) noteikumu tiesību normas, gan arī papildināts ar jaunām prasībām atbalstoši iesniegtajiem jaunajiem pilnvarojumiem. Ministru kabineta projekts no š.g. 21.augusta līdz 5.septembrim bija nodots publiskai apspriešanai.
 
Vēršam uzmanību, ka projekta regulējums attiecas tikai uz dzīvnieku patversmēm un dzīvnieku viesnīcām.
 
“Dzīvnieku draugs” sniedza viedokli, ka nav būtisku iebildumu par iepriekšminētā projekta virzību, jo kopš organizācijas dibināšanas 1998. gadā iestājas par stingrām labturības prasībām dzīvnieku patversmēs, ņemot piemēru no tām Eiropas valstīm, kurās dzīvnieku aizsardzībā visās jomās ir ievērojami sasniegumi. “Dzīvnieku draugs” atbalstīs jebkuru jaunu prasību ieviešanu, kas paaugstinās dzīvnieku labturību patversmēs.
 
Foto - kaķenīte Musja, kas vēl aizvien atrodas patversmē gādīgu māju meklējumos (H. Erte)