Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās no 10.00 līdz 16.00 un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

30.Marts, 2016

Kampaņā aicina apturēt dzīvu dzīvnieku pārvadājumus

Eiropas dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienība „Eurogroup for Animals”, kuras biedrs ir arī Dzīvnieku Drauga fonds, ir izsludinājusi jaunu nozīmīgu dzīvnieku aizsardzības kampaņu #StopTheTrucks, kuras mērķis ir samazināt un ar laiku pilnībā izbeigt dzīvu dzīvnieku pārvadāšanu lielos attālumos

Ik dienu Eiropā tiek pārvadāts viens miljons dzīvnieku, lielākā daļa no tiem tiek vesti uz nokaušanu. Dzīvu dzīvnieku pārvadājumi, īpaši tālās distancēs, ir viens no pārtikas ķēdes posmiem, kas rada dzīvniekiem visvairāk ciešanu. Tālajos pārvadājumos dzīvnieki cieš no pārmērīga noguruma, dehidratācijas, savainojumiem un bieži iet bojā. Netiek saudzēti ne vecie, ne vājie un pat ne jaundzimušie - zirgi, kuri nokalpojuši savu laiku, bezgalīgās dzemdībās novājinātas govis, dzīvnieki ar trausliem un lauztiem kauliem, teliņi, atšķirti no mātēm, stundām un dienām ilgi stāv saspiesti pārpildītās kravas kastēs, nebaroti, nedzirdīti un neatpūtināti: visi iziet vienu un to pašu ciešanu ceļu. Likumi nestrādā un neviens nepūlas tos ieviest dzīvē. Kontroļu skaits ir niecīgs un tikai mazāk nekā 1% no tām tiek veiktas tieši transportēšanas laikā uz ceļiem.

Lai gan sabiedrības atbalsts dzīvu dzīvnieku pārvadāšanas ierobežošanai ir nepārprotams, aicinājumi izstrādāt jaunus ES normatīvus līdz šim nav sasnieguši dzirdīgas ausis.

Tāpēc kampaņa #StopTheTrucks aicina - pievieno arī Tu savu balsi! Apturēsim dzīvu dzīvnieku pārvadājumus!

Uzzini vairāk: www.stopthetrucks.eu