Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

3.Maijs, 2018

Pārdomas par kaķēnu laiku

Beidzot ir pienācis siltais pavasaris. “Dzīvnieku draugā” tas nozīmē vienu lietu – klāt ir kaķēnu laiks. Drīz visas ielas un māju pagalmi būs pilni ar pūkainiem, pīkstošiem mazuļiem, kuri pēc tam nonāks patversmēs.

Kaķēnu laikā patversme ir bieži apmeklēta, daudzi nespēj paiet garām mazajiem kaķu bērniem un nekavējoties izvēlas tiem dāvāt mīlošas mājas. Cilvēki vienmēr vēlas adoptēt pēc iespējas jaunākus, mazākus un mīlīgākus dzīvnieciņus, kurus “paši varēs izaudzināt”.

Patversmes darbinieki ir ļoti pateicīgi ikvienam, kas izvēlas adoptēt dzīvnieku no patversmes. Taču mēnešos, kuros patversmes telpas ir pārpildītas ar kaķēniem, pieaugušo kaķu pulkam skatienu raida vien retais. Vecākiem kaķiem sarūk cerības atrast mājas vēl vairākus mēnešus, jo cilvēki vēlas adoptēt mazos, neskatoties uz to, ka tas ne vienmēr ir labākais un pareizākais lēmums – mazs kaķēns prasa daudz vairāk rūpes, uzmanības un laika, kaķēnam nav noformējies raksturs un nevar zināt, kāds tas būs, mincim pieaugot.

Rodas situācijas, kurās kaķēni tiek adoptēti neapdomīgi. Tiek ignorēts kaķēna raksturs un nepieciešamība pēc socializācijas, netiek ņemts vērā uzmanības un rūpju daudzums, kas nepieciešams, lai mazo kamoliņu izaudzinātu par laimīgu un jauku savas sugas pārstāvi.  Tad pēc pāris mēnešiem daļa no mazuļiem, kas nu jau ir kļuvuši par problemātiskiem un vairs ne tik pūkainiem pusaudžiem, tiek atvesti un ielikti atpakaļ patversmes būros. Un minči, kas patversmē atrodas jau ļoti ilgu laiku, tā arī turpina gaidīt savu iespēju.

Varbūt pavisam mazā, aprūpējamā kaķēna vietā labāk dot iespēju kādam no mūsu patstāvīgajiem iemītniekiem?

Melnbaltā Orheja, kura pie mums teju pirms gada atceļoja no Moldovas ar kravas mašīnu, ir jauna un draudzīga mincīte, un šķiet, viņas lielākais “mīnuss” ir melnbaltais kažociņš. “Ofisa runcis” Jaša, kurš patversmē mīt vairāk nekā gadu un noteikti ir pelnījis īstas mājas, kur saimniekot un patiesu saimnieku, kam pieglausties. 6 gadus vecais Kripsis, kurš ir kaķu vīrietis ar labām manierēm, lielām mīlestības rezervēm un aktīvu dabu, par spīti savam vecumam.

Patversmes kolektīvs silti aicina pirms adopcijas vienmēr kārtīgi pārdomāt savu ikdienas ritmu, vēlmes un vajadzības, kā arī vērtēt minci ne tikai pēc tā vecuma vai izskata. Galu galā, ikkatrs no mūsu patversmes minčiem ir pelnījis mājas!