Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 11:00 - 19:00

Otrdiena - 10:00 - 17:00

Trešdiena - 10:00 - 17:00

Ceturtdiena - SLĒGTS

Piektdiena - 11:00 - 19:00

Sestdiena - 10:00 - 17:00

Svētdiena - SLĒGTS

9.Janvāris

MŪSU 2022. GADS!

Viss 2022. gads kopumā patversmes un veterinārās klīnikas "Dzīvnieku Draugs" dzīvē pagājis pārmaiņu zīmē. Pārvākšanās uz jaunām telpām bija lielākās pārmaiņas ikvienam no “Dzīvnieku Drauga” saimes.

Patversme “Dzīvnieku Draugs” ar savu labestību un vēlmi palīdzēt nelaimē nonākušiem gan bezsaimnieku, gan saimnieku dzīvniekiem darbojas jau vairāk nekā 20 gadus.

No pašas pirmās dienas, patversme atradās plašās telpās Fridriha Candera ielā 4, kur savu mājvietu un patvērumu uz ilgāku laiku vai īsāku periodu rada vairāki desmiti ķepaiņu. Taču gada vidū diemžēl, zināmu apstākļu ietekmēti, patversme un veterinārā klīnika “Dzīvnieku draugs” bija spiesta mainīt telpas un līdz ar to arī samazināt palīdzības sniegšanu nelaimē nonākušiem četrkājainajiem draugiem. Patversmes un veterinārās klīnikas telpas tika pārvietotas. Jaunās telpas bija ļoti sliktā tehniskā stāvoklī – bez ūdens apgādes un kanalizācijas, nekrāsotām sienām. Bija skaidrs, - lai nodrošinātu sociālās klīnikas darbībai un dzīvnieku uzturēšanai piemērotus apstākļus, jaunajās telpās bija nepieciešams veikt lielus remontdarbus. Visā šajā procesā tika iztērēti ļoti lieli finansiālie resursi, kuri diemžēl nebija paredzēti šādiem tēriņiem. Taču pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fondam par sniegto finansiālo atbalstu, mēs varējām veikt šos remontdarbus, vienlaikus turpinot iesāktos ikdienas darbus - ārstēt, sterilizēt un aprūpēt  pūkainos četrkājainos draugus. Mūsu ikdienas darbi neapstājās, tik vien kā nācās mums pašiem - darbiniekiem, gan patversmē mītošajiem kaķiem, gan mūsu apmeklētājiem pielāgoties jaunajiem apstākļiem un telpām. Bet adaptācija visiem notika ļoti ātri. Un galvenais gandarījums, ka patversme un veterinārā klīnika varēja turpināt darboties un ķepaiņiem tika nodrošinātas omulīgas un siltas telpas.

Visa gada garumā esam palīdzējuši daudziem dzīvniekiem un viņu saimniekiem no kara skartās Ukrainas. Rudens sākumā patversmē pēc palīdzības vērsās kāda daudzbērnu ģimene no Ukrainas, kura bija radusi patvērumu Latvijā, kamēr Ukrainā norit karadarbība. Latvijā viņi bija ieradušies kopā ar saviem dzīvnieciņiem – trijiem kaķiem un sunenīti, kura bija gaidībās. Ģimene vērsās patversmes veterinārajā klīnikā un patversmē ar lūgumu palīdzēt sterilizēt kaķus, nokārtot viņiem nepieciešamo vakcināciju un dokumentus ceļošanai cerībā, ka karš drīzumā beigsies un pie drošas izdevības viņi visi varēs atgriezties Ukrainā – savā dzimtenē. Ļoti lūdza arī palīdzēt ar kucēnu iekārtošanu patversmē un jaunu māju meklēšanu, jo kucītei pēc pavisam neliela laika bija jādzimst mazuļiem. Ar prieku sniedzām atbalstu un palīdzību. Visi kaķi tika sterilizēti, vakcinēti un apzīmēti ar mikročipu. Tika palīdzēts sakārtot dokumentus drošai ceļošana, tos reģistrējot Lauksaimniecības Datu Bāzē. Kucītei pasaulē nāca divi veselīgi kucēni. Abi tika uzņemti patversmē un abiem tika atrastas jaunas mājas. Ģimene bija bezgala pateicīga par mūsu atbalstu un atsaucību. Bija no sirds prieks sniegt palīdzīgu roku, jo rūpes un mīlestība pret saviem mīļdzīvniekiem cilvēkiem bija  acīmredzama.

Noteikti atzīmējams ir arī laimīgais stāsts par Kaķenīti Marusju, kura  Latvijā ieradās 2022. gada marta sākumā no kara postītās Ukrainas. Diemžēl vietā Rīgā, kur viņas saimnieki bija raduši patvērumu, mājdzīvniekus nebija iespējas turēt, tādēļ Marusja tika nogādāta patversmē uz nenoteiktu laiku. Ierodoties patversmē, mince uzreiz tika iemitināta atsevišķā telpā, lai nerastos lieks stress un pārdzīvojumi citu ūsaiņu dēļ. Par laimi, Marusja uzreiz iejutās un nāca mīļoties un glaudīties pie katra, kas viņai tuvojās.  Katru nedēļu pie viņas ciemos ieradās arī viņas saimnieki, kuri Marusju iepriecināja ar kādu gardumu. Maija beigās saimniekiem radās iespēja atgriezties dzimtajā zemē un mincīte devās kopā ar viņiem.

Visu gadu patversmi ir apciemojuši un snieguši palīdzību un atbalstu gan bērni no dažādām Rīgas un Pierīgas skolām un bērnu dārziem, gan ģimenes, gan uzņēmumi un dažādas organizācijas. Patversmē tika uzņemti arī ciemiņi no Ukrainas – martā patversmes iemītniekus apciemoja Valērija - 11 gadīga smaidīga, sirsnīga meitene, kura Latvijā ieradās kopā ar savu ģimeni, lai patvertos no kara šausmām Ukrainā. Valērija patversmi otro reizi apciemoja arī gada nogalē.

Palīdzība patversmei no līdzcilvēkiem bijusi gan materiālā izteiksmē mērojama, gan atbalstot mūs morāli – stiprinot un pasakot uzmundrinošu vārdu. Taču vislielākais atbalsts un pateicība ir par visdārgāko, ko cilvēks var veltīt otras dzīvas būtnes labā – tas ir laiks, ko nevar ne nopirkt, ne atgriezt. Paldies ikvienam, kurš veltījis laiku palīdzot patversmes ikdienas darbos, - gan tīrot minkas, gan tos socializējot, gan fotografējot, gan reklamējot. Vairākus gadus patversmes iemītniekus fotografē, sniedz viņiem pagaidu mājas, socializē, ārstē un palīdz atrast jaunus saimniekus fotogrāfe Helēna Erte – viņa ir “Mūsu” cilvēks ar lielo burtu. Ieguldījums, ko Helēna ir sniegusi ne tikai 2022. gadā, bet ļoti daudz gadu garumā, ir neatsverams.

Gada laikā patversmei izveidojās veiksmīga sadarbības ar izdevniecību KUMA, kura pateicoties savam krustvārdu mīklu  izdevumam par dzīvniekiem, ziedoja naudiņu patversmes dzīvniekiem.

Lielu ieguldījumu tieši adopcijas veicināšanai ir sniedzis portāls TV3.LV. Pateicoties viņu reklāmai portālā un sociālajos tīklos, vairāki desmiti patversmes ūsaiņi sagaidīja jaunas mājas. Gada beigās uz Ziemassvētku laiku patversmes minkas tika arī apdāvināti ar dāvanām pilniem vēderiņiem, kā arī sniegts finansiāls atbalsts. Mēs ļoti ceram, ka šī sadarbība turpināsies arī nākošo gadu, jo tas ir veicinājis daudziem patversmes iemītniekiem  sagaidīt savu cilvēku.

Vairāku gadu garumā portālā Ziedot.lv ir bijis izvietots projekts “Reiz cilvēkam bija draugs” ziedojuma vākšanai patversmes uzturēšanai, tās iemītnieku ārstēšanai un barošanai. Saziedotā naudas summa tiek izlietota patversmes ikdienas darbu nodrošināšanai un palīdzības sniegšanai nelaimē nonākušajiem dzīvniekiem. Arī šogad portālā saziedotā summa tika izlietota šīs palīdzības nodrošināšanai. Sakām paldies ikvienam ziedotājam, jo ticam, ka  katru ziedojumu pavada arī sirsnīgas domas un laba vēlējumi patversmes iemītniekiem.

2022. gadā ievērojamu ziedojumu saņēmām arī no Dino Zoo komandas, kuri labdarības projekta ietvaros patversmes iemītniekus iepriecināja ar barību un jaunos kaķu īpašniekus – ar Zelta klienta kartēm, kuras cilvēki saņēma pie dzīvnieku adopcijas.

Gada nogalē “Mirandas Nometnes” organizēja labdarības pasākumu. Visi  tur gūtie ienākumi  tika novirzīti patversmes ķepaiņiem.

Neatsverams atbalsts un vissirsnīgākos pateicības vārdus veltām Borisa un Ināras Teterevu fondam, bez kuru sniegtā finansējuma ne patversme, ne veterinārā klīnika nepastāvētu. Fonds ir palīdzējis  ne vien sniedzot finansējumu bezsaimnieku kaķu sterilizācijai un ārstēšanai, bet arī palīdzējuši ar veikto remontdarbu apmaksām. Tas ir atbalstījis arī pārdzīvot grūtos laikus ar dārgajām komunālajām izmaksām, lai patversme un veterinārā klīnika spētu pastāvēt un sniegt palīdzību tur nonākušajiem iemītniekiem.  

2022. gadā “Dzīvnieku draugs” nodrošinājis bezmaksas veterināro palīdzību vairākiem simtiem ķepaiņu. Tie ir gan patversmē uzņemtie dzīvnieki, gan kaķi, kuri nonākuši patversmes veterinārajā klīnikā uz sterilizāciju caur programmu “Noķer, sterilizē, atlaid”, bet kuriem sterilizācijas brīdī veterinārārsts konstatējis kādas veselības problēmas.

2022. gadā patversmē esam uzņēmuši  214 kaķus un  2 suņus, 2 pundurtrušus un 3 degu,  bet mājas atraduši  189 kaķiem un 2 suņukiem, kā arī visiem pieciem patversmē uzņemtajiem grauzējiem. Daļa uzņemto kaķu saņēmuši ārkārtas veterināro palīdzību un pēc izveseļošanās ir atgriezušies savā dzīves vietā. Visi uzņemtie dzīvnieki tika vakcinēti atbilstoši savam vecumam, suņi apzīmēti ar mikročipu, visi ķepaiņi tika apstrādāti pret parazītiem un attiecīgo vecumu sasniegušie - arī sterilizēti. Gada garumā ir veiktas 400 bezsaimnieku kaķu sterilizācijas. Visi kaķi caur šo programmu tika arī vakcinēti pret trakumsērgu.

Apzināmies, ka ikvienam no mums 2022. gads nav bijis viegls, palielinoties dzīves dārdzībai un sasvārstoties vienai no cilvēku pamatvajadzībām – drošības sajūtai dēļ karadarbības Ukrainā. Bet neskatoties uz to, gada šķērsgriezumā esam čakli un atbildīgi strādājuši, palīdzot un uzklausot ikvienu patversmē nonākušā dzīvnieka stāstu. Bet to visu mēs spējam paveikt tikai ar visu Jūsu – mūsu atbalstītāju, draugu un brīvprātīgo palīgu atbalstu. Paldies Jums ikvienam par maziem un  lieliem darbiem.  Svarīgākais, ka redzams ir rezultāts, kas sniedz piepildījumu un gandarījuma sajūtu. heart