Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

11.Jūnijs, 2018

Morgana

Mūsu biedrība kā savvaļas dzīvnieku aizsardzības organizācijas ENDCAP biedrs, vienmēr esam atbalstījuši organizācijas aktivitātes, lai palīdzētu savvaļas dzīvniekiem nebrīvē. Biedrība atbalsta kampaņu par orku mātītes Morganas likteni, kas norisinās jau kopš 2010. gada.

Morganas stāsts.

2010. gadā Nīderlandes ūdeņos viena pati peldam tika pamanīta ārkārtīgi izkāmējusi un novājējusi orku mātīte. Lai arī orka nebija izskalota krastā, bet gan brīvi peldēja, to noķēra vietējā atrakciju parka pārstāvji, pamatojoties uz Nīderlandes valdības izdoto “glābšanas, rehabilitācijas un atbrīvošanas" atļauju.

Diemžēl parks tā arī nav izpildījis atļaujas “rehabilitācija un atbrīvošana” daļu. Tā vietā, lai jauno orku, kuru parka darbinieki nosauca par Morganu, ārstētu un palaistu atpakaļ brīvībā, tā tika apmācīta muļķīgu triku rādīšanai parka apmeklētāju priekam.

Bailēs no tā, ka Morganu neviens tā arī netaisās laist atpakaļ brīvībā, vairākas Nīderlandes nevalstiskās organizācijas 2010. gadā apvienojās, uzsākot cīņu pret Nīderlandes valdību, kas bija atbildīga par šīs atļaujas izsniegšanu, un atrakciju parku, lai cīnītos par Morganas tiesībām dzīvot brīvībā, nevis šaurā akvārijā, izpildot muļķīgus trikus skatītāju priekšā.

Tomēr cīņa izrādījās daudz smagāka un ilgstošāka, kā likās, un šobrīd Morgana jau atrodas citā atrakciju parkā Spānijā…  Tomēr organizācijas nepadodas, un cīņa par to, lai Morgana nonāktu atpakaļ brīvībā, turpinās.

 

Ar pilno stāstu par Morganu, kā arī to, kā vari palīdzēt, vari iepazīties šeit: http://www.freemorgan.org/.