Ziedo mums!
Ziedo mums!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 18.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 18.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

27.Jūlijs

MAZĀ CĪNĪTĀJA DŽASPERA STĀSTS (UPDATE)

Džaspers patversmē nonāca 29. jūnijā. Kaķēns tika atrasts Baložos - novārdzis, pārbijies un traumētu actiņu.

Pēc veterinārārsta apskates tika nozīmēta vizīte pie oftalmologa ar cerību, ka actiņa tomēr ir glābjama un nav jāzaudē. Tika veikta operācija, bet actiņa netika izņemta. Oftalmologs deva cerību, ka esot  jādara viss, lai glābtu actiņu. Izskatījās, ka mazulis pašā agrīnā kaķēna vecumā bija guvis traumu, kurā bija iekļuvusi infekcija, un ilgstoši to neārstējot,  actiņa bija plīsusi. Tomēr laimīgas sagadīšanās pēc bija saglabājusies pavisam plāna ārējās acs daļiņa (plēvīte), kuru ārstējot ar oftalmologa nozīmētajiem medikamentiem, vēl bija iespējams glābt un actiņu nezaudēt.

Džasperam tika nozīmēti medikamenti, kuru lietošanu bija rūpīgi jāievēro - gan pilieni pašā actiņā, gan arī antibiotikas un pretsāpju medikamenti. Actiņai tika uzlikts "plāksterītis", kas veicina acs dzīšanu un infekcijas neiekļūšanu tajā.

Runčukam tika atrastas pagaidu mājās, kur pagaidu saimniece ar vislielāko mīlestību un rūpēm uzraudzīja  mazulīti, mīļoja, socializēja un ārstēja. Jau no pirmajām dienām runcītim bija ļoti laba apetīte un arī ciešs miegs. Džaspers pāris reizes tika atrādīts atkārtoti oftalmologam, lai sekotu līdzi acs dzīšanas procesam.

Ārstēšanās laikā runcīša stāsts bija uzrunājis kādu sievieti, kura ar labām domām, cerību un ticību sekoja līdzi Džaspera ārstēšanās un atlabšanas periodam, lai tad, kad mazulis būs gatavs doties uz mājām, viņu adoptētu. Un šis stāsts ir ar laimīgām beigām. Džaspers ir adoptēts un šobrīd izskatās, ka augustā abi kopā ar jauno saimnieci ceļos uz Angliju uz palikšanu.heart