Ziedo mums!
Ziedo mums!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 16.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 16.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

2.Oktobris

LAIMĪGIE STĀSTIŅI SEPTEMBRĪ!

Šogad septembris izcēlās gan ar laimīgām sestdienām, gan arī darba dienām, kad mājās devās ļoti daudz kaķīšu. Patversmē tika uzņemti 45 kaķi, tostarp 31 kaķēns. Bet adoptēti tika 43 mincīši, starp tiem 29 kaķēni, kuri uzsāka mācīties dzīves gudrības jaunajās mājās.

Vislielākais prieks par mājās devušos kaķenīti Kiku (attēlā) un Mašu, kuras mājas meklēja jau vairākus mēnešus.

Kika – Pelēkā mincīte patversmē nonāca kopā ar pieciem kaķēniem maija beigās. Nonākot patversmē, Kikai nācās mazulīšus vēl kādu laiciņu barot, jo tie patstāvīgi ēst vēl nemācēja. Pēc kāda laiciņa visi viņas mazuļi bija jau devušies mājās, un Kika arī tika piedāvāta adopcijai.

Kika bieži tika laista staigāt pa telpu, arī apkārtesošos kaķus viņa cienīja un netraucēja.  Neskatoties uz minces slaido augumu, par viņu īsti neviens neinteresējās. Sēžot būrītī, Kika visu laiku pieprasīja uzmanību un ņaudēja, līdz viņu kāds nesāka glaudīt. Taču jau pēc nepilniem četriem mēnešiem, septembra sākumā, Kika devās uz jaunajām mājām.

Maša – Trīs gadus vecā kaķenīte bija mājas mīlule. Diemžēl iepriekšējiem saimniekiem nācās pārcelties uz dzīvi ārzemēs, un mincīti nebija iespējas paņemt līdzi. Tad Maša tika nogādāta patversmē.

Jaunā vide un apkārtesošie kaķi Mašai radīja lielu stresu, un viņa neļāva ne sevi paglaudīt, ne pat atvērt būri. Viņa varēja vienā brīdī uzmesties virsū rokai un kārtīgi iekost. Tikai pēc kāda mēneša viņa sāka pierast pie atmosfēras un sāka ļauties pieskārieniem. Tomēr uzreiz viņai uzticēties nevarēja, jo bija reizes, kad viņa negaidīti varēja iesist ar ķepu. Arī viņa septembra sākumā devās uz jaunajām mājām.

Saulīte – trīsgadīgā mincīte patversmē nonāca augusta sākumā. Mince tika atrasta uz daudzdzīvokļu mājas jumta kādā karstā, tveicīga dienā. Uz kādas daudzdzīvokļu mājas jumta tika izlaisti vairāki kaķi, bet par viņiem tur neviens nerūpējās - viņi netika ne baroti, ne padzirdīti. Tādēļ mājas iedzīvotāji sauca ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, lai glābēji kaķus no jumta noceltu. Tā Saulīte nonāca patversmē. Šeit mince saņēma veterinārmedicīnisko apskati, tika apstrādāta pret parazītiem un vakcinēta, kā arī sterilizēta. Bija redzams, ka mince ilgstoši nebija saņēmusi pietiekami labu uzturu, jo bija tieva, kaulaina un stipri novārgusi. Arī apmatojums Saulītei pastiprināti krita laukā. Kaķenītei tika nozīmēta speciāla ēdināšana, lai uzņemtu svaru un atkoptos. Raksturā mincīte bija izteikt mīļa, murrātīga un draudzīga kaķu meitiņa.

Uz jaunām mājām Saulīte devās septembra vidū – tagad viņa dzīvo Jūrmalā, ar lielu terasi, no kuras var vērot putnus. Esam saņēmuši arī ziņas no jaunā saimnieka, ka kaķenīte ir iedzīvojusies jaunajās mājās jau i no pirmā mirkļa, kad tika ienesta pa dzīvokļa durvīm.

Boriss - Divus gadus vecais runcis Boriss 2020. gada vasarā pieklīda pie kādas dzīvojamās mājas Rīgā. Ik pa laikam runcītis atnāca uz mājām paēst, bet bieži viņš tur neuzturējās. Taču kādu dienu mājas iedzīvotāji manīja Borisam senu un smagu brūci kakla apvidū. 

Boriss tika nogādāts patversmes klīnikā, sākotnēji sniegt viņam veterinārmedicīnisko aprūpi un ārstēšanu, jo brūce bija liela, dziļa un tās ārstēšana prasīja ilgu kopšanu. Katru dienu brūce tika tīrīta, tika smērēta speciāla, dzīšanu veicinoša ziede. Runcis arī tik kastrēts, viņš saņēma apstrādi pret parazītiem un vakcināciju.

Boriss atlaba ļoti ātri. Un sanāca, ka runcis sava mīļā rakstura dēļ patversmē sagaidīja arī jaunu saimnieku un septembra beigās devās uz jaunām mājām.