Ziedo mums!
Ziedo mums!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 16.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 16.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

4.Jūnijs

LAIMĪGIE STĀSTIŅI MAIJĀ!

Šis maija mēnesis šogad patversmei ir bijis nedaudz lēnāks, sakarā ar patversmē noritošajiem remontdarbiem ir samazinājies arī uzņemamo kaķu skaits. Tomēr, neskatoties uz šiem apstākļiem, patversmē maijā tika uzņemti 7 kaķi jauno māju meklējumos, bet pie jaunajiem saimniekiem ir devušies 12 minči.

Īpašs prieks šomēnes ir par runcīti Krišu, kurš savas mājas gaidīja veselus piecus mēnešus! Šajā rakstā varat arī izlasīt laimīgo stāstiņu par kaķenīti Marusju, kura pēc divu mēnešu ilgas dzīves Latvijā devās atpakaļ uz savām mājām Ukrainā.

Krišs – divus gadus jaunais runčuks patversmē nonāca pašā 2022. gada sākumā. Ūsainis esot mitinājies ļoti sliktos apstākļos kādā Kalnciema daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī, tāpēc tika rasta iespēja minci nogādāt un uzņemt patversmē.

Krišs raksturā bija ļoti mīļš, draudzīgs un jauks jau no pirmajiem mirkļiem, kad ieradās patversmē. Runčukam bija iekaisušas austiņas, kuras tika medikamentozi ārstētas. Krišs bija bužināmais un mīļojamais mincis – viņam ļoti patika, kad viņu glauda un mīļo. 

Runcītis uz jaunām mājām devās maija vidū pie sirsnīgas un dzīvnieku mīlošas ģimenes tepat Rīgā.

 

Marusja - burvīgā kaķenīte Marusja Latvijā ieradās marta sākumā no kara postītās Ukrainas. Diemžēl vietā Rīgā, kur viņas saimnieki bija raduši patvērumu, mājdzīvniekus nebija iespējas turēt, tādēļ Marusja tika nogādāta patversmē uz nenoteiktu laiku.

Ierodoties patversmē, mince uzreiz tika iemitināta atsevišķā telpā, lai nerastos liels stress un pārdzīvojumi citu sugasbrāļu dēļ. Par laimi, Marusja uzreiz iejutās un nāca mīļoties un glaudīties pie katra, kas viņai tuvojās. Pat neskatoties uz to, ka kādu brīdi viņai nācās dzīvot vienā telpā ar vēl vienu kaķenīti no Ukrainas - Musju, viņa arī pret viņu izturējās ļoti iecietīgi un draudzīgi. Katru nedēļu pie viņas ciemos ieradās arī viņas saimnieki, kas katru reizi iepriecināja minci ar kādu gardumiņu vai rotaļlietiņu.

Maija beigās saimniekiem radās iespēja atgriezties dzimtajā zemē un paņemt Marusju līdzi, tādēļ 27. maijā kaķenīte tika paņemta atpakaļ. Bija patiess sirdssiltums palīdzēt šiem cilvēkiem un viņas mīļkaķītei Marusjai.

 

Foto: Krišs pirmajās dienās patversmē (H. Erte)