Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 18.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 18.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

31.AUgusts

Laimīgie stāstiņi augustā!

Šis mēnesis patversmei ir bijis ļoti strādīgs! Liels prieks, ka mājās ir devušies daudzi ''ilgsēdētāji'', kas pie mums jau ir pavadījuši krietnu laiku, kā piemēram, Ronja un Musīte un Djego!

Djego – Četrus gadus vecais runcis nonāca patversmē jūnija sākumā, jo viņam nepatika ģimenes otrais bērniņš. Sākumā Djego bija ļoti noslēgts un nevēlējās nekādu mīļumu. Tad viņam tika konstatētas urīnceļu problēmas, kā rezultātā tika veikta neliela operācija. Pēc tās Djego tika ielikts atsevišķā telpā, jo diemžēl viņam nepatika citi dzīvnieki, kas apkārt ņaudēja un viņam būrītī nebija sevišķi daudz vietas.

Taču, kad viņš tika pārvietots uz gaiteni, viņš burtiski atplauka, sāka staigāt, mīļoties un glausties visiem klāt. Viņam parādījās tāds dīvains ieradums – lai nu cik daudz segu, spilvenu viņam būtu ielikts telpā, uz kuriem varētu gulēt, viņš vienmēr atrada kādu vietiņu zem tiem un priecīgi čučēja tur. Ik pa laikam viņš tika palaists izstaigāties, tādēļ arī viņa lielais svars pamazām kritās.

Bet tomēr lietainajā 29.augustā, pēdējā augusta sestdienā viņu atnāca apciemot cilvēki, kuriem patiesi iepatikās viņa mīlestība un vēlme ieritināties klēpītī un paslēpt galvu elkonī.

Musīte – Divus gadus vecā kaķene pieklīda kādā daudzdzīvokļu mājas pagalmā. Diemžēl nama iedzīvotāji protestēja par minces esamību viņu pagalmā un darīja viņai pāri. Jūnija sākumā kaķenīte tika nogādāta patversmē.

Kamēr Musīte patversmes telpā varēja brīvi staigāt, varēja iziet paelpot svaigu gaisu kaķu voljērā, viņa bija patiesi draudzīga un sociāla. Diemžēl, kad patversmē sākās karantīna kaķu infekciju dēļ, viņu nācās ielikt būrī un liegt viņai iespēju brīvi staigāt. Tad Musīte apvainojās un pat mēdza iesist ar ķepu.

Bet tad, augusta sākumā, par Musīti sāka interesēties kāda sieviete ar bērnu, kurai ļoti iepatikās Musītes brīnišķīgā fotogrāfija. Kad sieviete atnāca iepazīties ar Musīti, kaķene izrādīja lielu un patiesu mīlestību, un jau 8.augustā mince devās uz savām īstajām mājām. Par Musītes dzīvi jaunajās mājās varat lasīt mājaslapas sadaļā ‘’Vēstules no mājām’’.

Sančo un Lilija – Pavisam mazie kaķēni tika kopā atrasti lauku teritorijā, viņi bija pavisam novārguši un bezspēcīgi. Viņi tika paņemti uz pagaidu mājām, kur tika izbaroti un uzaudzināti. Kad kaķēni bija jau pietiekami lieli un spēcīgi, viņi tika atnesti uz patversmi, lai meklētu jaunās mājas.

Patversmē gan Sančo, gan Lilijai tika nozīmēts ārstēšanās kurss, kurā tika iekļauti gan vitamīni kaķīšu imunitātes uzlabošanai, gan ziede aknes ārstēšanai. Ar savu uzvedību abi kaķēni tiešām pierāda to, ka ir vēl kaķēna vecumā – grauž visu, kas pa ceļam, skrāpējas spēlējoties, lēkā pa būri un to izvanda. Tas sagādā tādu smaida devu patversmes kopējiem!

10.augustā Sančo beidzot sagaidīja savus īstos saimniekus, kurus nošarmēja viņa skaistais, rudbaltais kažociņš un patiesi amizantā un bērnišķīgā uzvedība. Esam jau saņēmuši no Sančo jaunajām mājām vēstulīti, ka Sančo ar kaķeni Amildu (arī ņemtu no mūsu patversmes) ir jau ļoti labi sadraudzējušies. Šo vēstulīti var apskatīt sadaļā ‘’Vēstules no mājām’’.

Savukārt jau 11.augustā Lilija devās uz jaunajām mājām ar bērniem, kuriem viņa sniegs īsto enerģijas un pozitivitātes devu.

Pētersīlis un Lociņš – Jūnija beigās četrus mēnešus vecie brālīši Lociņš un Pētersīlis nonāca patversmē. Viņi piedzima kādai nesterilizētai kaķenei lauku mājās, un māmiņu nebija iespējams noķert uz sterilizāciju, tā kā viņa nu pavisam nebija roku kaķis.

Jau ierodoties patversmē, kaķēni tika novērtēti kā superaktīvi, enerģiski razbainieki. Lociņš tika uzskatīts par patversmes kaķi – mākslinieku. Patversmē viņš tualetes smiltiņas izmantoja kā krāsas savam mākslas darbam, bet būra sienas – kā audeklu, uz kura gleznot. Lociņš sirdī bija patiess blēņdaris! Bieži, atnākot no rīta, Lociņa būris pludoja no izgāztās ūdens bļodiņas un būra grīda bija padarīta par slidotavu. Savukārt Pētersīlis sirdī bija īsts akrobāts, viņam ļoti vajadzīgas kustības, aktivitātes un par mantiņu, ar kuru spēlēties, tika padarīts jebkas, kas atradās acu priekšā. Abi kaķēni, atrodoties blakus būros, centās viens otru izklaidēt, jo nu būra sienās vienam nav, ko darīt.

Gandrīz pēc diviem mēnešiem, pavadītiem patversmē, Lociņš devās uz jaunajām mājām pie kāda jauna pāra, kuri tiešām gribēja jautru, atraktīvu un enerģisku kaķēnu. Gandrīz nedēļu vēlāk arī Pētersīlis devās mājās, kur viņš iepazīsies ar citiem jauniem kaķīšiem.

Knikse – pusotru gadu vecā Knikse tika atrasta uz ielas Zolitūdē. Tā kā bija redzams, ka tā ir īsta mājas mince, divas nedēļas tika meklēts viņas pazudušais saimnieks. Bet pēc tā laika un neveiksmīgām pūlēm atrast saimnieku, kaķenīte tika piedāvāta uz adopciju, lai tomēr atrastu mājas, kur viņai pievērstu uzmanību un viņa tiktu mīlēta.

Patversmē Knikse izrādījās ļoti līdzjūtīga pret saviem sugasbrāļiem, jo izdzirdot kādu kaķi šņācam vai ņaudam, Knikse uzreiz parādīja savu nepatiku pret apkārtesošajiem cilvēkiem, jo uzskatīja, ka kāds viņas draugam dara pāri. Viņa patiešām mīlēja caur būra restēm ķeksēt ar ķepu cilvēkus, kas atradās pie tā, lai nu tikai viņai kāds pievērstu uzmanību.

Tomēr jau 22.augustā patversmē ieradās cilvēki, kas vēlējās tieši Kniksi, jo viņas raksturs un skaistais kažociņš cilvēkus apbūra. Esam jau saņēmuši ziņas no Knikses jaunajām mājām. Šo vēstulīti var apskatīt mājaslapas sadaļā ‘’Vēstules no mājām’’.

Ronja – bailīgā kaķu meitiņa ieradās patversmē pašā jūlija sākumā kopā ar savu brālīti Roju. Viņi tika atrasti mazdārziņu teritorijā. Diemžēl nonākot patversmes telpās, abi mazie kaķēni bija ļoti sabijušies un uzreiz parādījās instinkts šņākt. Sākumā gan Rojs bija daudz drosmīgāks par Ronju, bet pēc tam viņu lomas mainījās un Ronja kļuva ļoti sociāla, draudzīga un atvērta.

Mazā kaķu meitenīte būrī mēģināja atrast visdažādākās nodarbes, lai tik ātrāk paskrietu laiks, ko viņa pavada sēžot patversmes būrītī. Ronja savus īstos saimniekus gaidīja aptuveni pusotru mēnesi. Tieši 22. augustā mazajai skaistulei pakaļ atnāca sieviete, kura patiesi gribēja tādu nepārāk sociālu, bet tomēr kaķīti ar lielu nākotni.