Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

9.Oktobris, 2018

Laimīgie stāsti septembrī!

Priecājamies kā parasti par visiem septembrī adoptētajiem minčiem, bet vislielākais prieks ir par kaķīšiem Mocartu, Niku, Kitiju un Narcisi!

Mocarts uz patversmi tika atvests no kādas kaķu kolonijā Salnas ielā šī gada 23.janvārī! Sakumā 8 mēnešus vecais mincītis bija neizpratnē par to, kapēc nonācis patversmē, un bija stipri nobijies. Mūsuprāt, viņš bija izlikts no mājām tieši ziemas vidū. Pagāja mēnesis, vēl daži, iesākās kaķēnu laiks vasarā, un nu jau pieauušo Mocartu tā arī neviens neizvēlējās. Mocarts pierada, ka viņa mājas ir patversmē... 15.septembrī pēc 8 mēnešiem patversmē Mocarts devās uz jaunām mājām Olaines novadā! Tagad Mocartam ir sava privātmāja, teritorija, kuru uzraudzīt, ļoti sirnīgi saimnieki un draugi līdzās, jo kopā ar viņu uz jaunām mājām arī mūsu mazais runčuks Leo.


8 gadus vecais Niks pirms četriem gadiem 2014.gada vidū nonāca patversmē. Par iespaidīgā auguma minci iepriekšējā saimniece nespēja vairs parūpēties. Arī šoreiz Nikam nepaveicās, jo cilvēki pameta Latviju, atstājot Niku savai mammai, kura vecuma dēļ arī nespēja pienācīgi par Niku rūpēties - Nika kažoks bija milzīgos bumbuļos un savēlumos. Tas nebija kopts ļoti ilgi. Pēc rakstura Niks joprojām bija bezgala mīļš, draudzīgs, cilvēka sabiedrību  alkstošs ūsainis. Visiem, kas ienāca patversmē, Lūdzās paņemt uz rokām. Niks arī ātri aprada ar citiem kaķiem patversmē un neiebilda pret viņu sabiedrību. Runča kažoks tika noskūts, viņš bija nosūtījis savu stāstu raidījumam “Ķepa uz sirds” un bija gatavs doties mājās. Tagad kaķu ķēniņš Niks dzīvo Rīgā un, cerams, nekad vairs viņam nebūs jāatgriežas patversmē.

 

Kaķenīte Kitija 19.jūnijā tika atrasta Zolitūdē uz veikala "Maxima" Ruses ielā 9 jumta.

Kaķenītei bija lauzta pakaļkāja (patversmē iesaucām Kitiju par Kājiņu). Iespējams, ka viņa bija izkritusi pa logu. Mince bija lielā stresā, bet bija redzams, ka kaķenīte ir no mājām - mince nebaidījās no cilvēkiem un izskatījās labi kopta. Kitijai 22. jūnijā tika veikta lauztās kājiņas operācija un priekšā bija garais atveseļošanās periods. Mēs visi cerējām sagaidīt kaķītes īstos saimniekus. Tā arī notika. 18.septembrī atskanēja telefona zvans – sieviete teica, ka Kitija esot viņas pazudusī kaķenīte, kuru jau ilgi meklē. Patiešām, Kitija bija pazudusī Katja! Mums visiem bija prieka asaras, ka Kitijas stāsts noslēdzās tik laimīgi!

 

Mazā kaķu meitiņa Narcise pirms aptuveni mēneša tika nogādāta patversmes klīnikā uz ārstēšanos. Mince tika atrasta uz ielas, pavisam savārgusi un slima. Pēc pāris nedēļām Narcise bija pilnībā izveseļojusies, palikusi aktīva un ļoti ziņkārīga, ar katru dienu mincīte atverās un kļuva aizvien mīlīgāka un draudzīgāka arī pret cilvēkiem. Mums ir prieks, ka izdevās palīdzēt novārgušajai kaķu mazulītei, kas tagad dzīvo slavenajā Dikļu pagastā.