Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās no 10.00 līdz 16.00 un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

2.Decembris, 2019

Laimīgie stāsti novembrī.

Ļoti liels prieks par minkām, kuri ilgstoši uzturējās patversmē, bet novembrī devās uz jaunām mājām.

Votiks – Votiks 8. oktobrī kopā ar vēl diviem kaķīšiem atbrauca uz Rīgu no Baltkrievijas. Sieviete, kura runčuku atveda, bija viņu izglābusi no drošas nāves, atrazdama viņu uz ielas, vēl pavisam maziņu, izbarojusi ar pudelīti, un izaudzinājusi gandrīz līdz gada vecumam. Votiks, lai arī lidojumu uz Rīgu pārdzīvoja samērā labi, patversmes vidē sākotnēji bija ļoti kautrīgs, viņš labprātāk izvēlējās kaut kur paslēpties – tā kā augumā viņš bija pavisam miniatūra runčuks, un nekad nevarētu pateikt, ka viņam ir gandrīz gadiņš, viņš labprāt slēpās zem spilveniem, plauktiņos aiz vāzēm un šaurās šķirbiņās. Bija reizes, kad minci pat nevarējām vairs atrast, un iezagās jau izmisums, lai arī skaidri zinājām, ka kaķītis kaut kur ir, jo bļodiņas nemitīgi bija tukšas. Pāris nedēļas Votikam vajadzēja, lai adaptētos un pierakstu jaunajā dzīves vietā – patversmē.

Votiks devās uz jaunām mājām īsi pirms Latvijas valsts svētkiem un jaunajās mājās ļoti ātri iedzīvojās. Viņam ļoti patīk skatīties ārā pa logu, rotaļāties un kārtīgi piepildīt punci ar gardu maltīti.

 

Miks – Lielizmēra runcis patversmē nonāca 7. maijā. Viņš tika atnests uz patversmi, jo ģimenē ar diviem bērniem izrādīja lielu nepatiku, spēja pat uzbrukt bērnam, kā spēlējot ‘’medības’’. Saimnieku lēmums bija rūpīgi pārdomāts, tas nebija vienas dienas lēmums.

Ierodoties patversmē, Miks neizrādīja nekādas agresijas pazīmes. Tikai dažreiz, kad kopēji darīja kaut ko ne pa viņa prātam, runcis mēdza ar zobiņiem ieķerties kājā vai nedaudz izlaist nagus. Miks ne uzreiz iemācījās draudzēties ar citiem sugasbrāļiem. Bet toties iemācījās par sevi pastāvēt.

Savus īstos saimniekus Miks gaidīja diezgan ilgi. Tikai pēc pusgada – 16. novembrī patversmē ieradās sieviete, kuru uzrunāja tas, ka runcis bija vienīgais no kaķiem, kurš nenovērsa skatienu no viņas.

Džonijs Deps – Divus gadus vecais runcis tika atrasts īpašumā, kurš tika pārdots. Jaunie saimnieki nebija gatavi uzņemties rūpes par kaķi, tādēļ viņš tika nogādāts patversmē. Te Džonijs nonāca pašā aprīļa vidū.

Džonijs izrādījās ļoti aktīvs, viņu pat salīdzināja ar ūdenszāli. Bet pēc kāda laika runčukam sākas problēmas ar vēderizeju. Tad Džonija Depa raksturs ļoti izmainījās, viņš varēja stundām ilgi gulēt, neinteresējās par nevienu citu kaķi (pat visagresīvāko). Ļoti ilgi šīm veselības problēmām nevarēja atrast īsto iemeslu. Tikai pēc kāda laika daktere ieteica uzlikt Džonijam speciālu diētu, barību bez graudaugiem. Tas arī izrādījās pareizais risinājums.

Bet īsto saimnieci Džonijs ieraudzīja 20. novembrī. Jaunā runčuka saimniece ir ļoti laimīga, ka viņa paņēma sev mājās superīgu, ļoti murrājošu kaķuku.

Laima – Septembra sākumā minci kopā ar viņas mazuli Laimdotu patversmē nogādāja sieviete, kuras kaimiņš mincītes esot pametis.

Sākumā Laima atradās vienā būrī ar Laimdotu, bet kad meitiņa devās uz jaunajām mājām, Laimu pārlika uz istabu, kur viņa satika daudz jaunus, lielus kaķus. Bet mince neizrādīja nekādu nepatiku un ļoti mierīgi uztvēra jaunās smaržas. Bet tomēr kaķene ļoti raudāja un katru apmeklētāju, kas ienāca lielo kaķu telpā, apbūra ar savu skaisto balsi.

Jaunos saimniekus Laima sagaidīja 2. novembrī.

Lefe (foto) – Četrus gadus vecā kaķene patversmē ieradās jūlija sākumā. Iepriekšējās mājās dzīvoja bērni, ar kuriem Lefe nesadzīvoja. Viņa mēdza izrādīt agresiju pret bērniem, tādēļ saimnieki pieņēma lēmumu kaķeni nogādāt patversmē.

Sākumā mince bija ļoti neapmierināta ar jauno vides maiņu, ar to, ka apkārt atrodas tik daudz svešu kaķu un cilvēku. Viņa stipri izrādīja savas bailes un neļāva nevienam skarties viņai klāt. Tikai pēc vairākām nedēļām kaķene sāka atdzīvoties, atlaist bailes un ļauties glāstiem. Viņu ilgi neviens nevēlējās ņemt, jo baidījās, ka Lefes bailīgais raksturs varētu atgriezties.

Taču pēc vairākiem mēnešiem, 16. novembrī, kaķenīti paņēma uz mājām jauns pāris, kur Lefi uztvēra kā savu bērnu, un par viņas ienākšanu ģimenē ļoti priecājas.