Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

6.Decembris, 2018

Laimīgie stāsti novembrī

Kā vienmēr priecājamies par visiem no mums adoptētajiem adoptētajiem minčiem, bet novembrī vislielākais prieks ir par kaķenītēm Lurdesu, Čeriju un kaķu jaunieti Bonifāciju!

Bonifācijs. Kaķu puisītis Bonifācijs patversmē nonāca septembrī, kopā ar savu draudzenīti Tifāniju. Ārkārtīgi mīlīgais runčuks, nonākot patversmē, bija savārdzis un apslimis, un priekšā kaķītim bija ilgs atveseļošanās laiks. Ārstējoties atklājās, ka Bonifācijam ir alerģija no pārtikas, kurai sastāvā ir graudaugi. Tas, ka mincītim visu mūžu būs jāievēro speciālā pārtika, nozīmēja to, ka viņam klāsies grūtāk ar jaunu saimnieku atrašanu. Pēc 2 mēnešiem, kas kaķēnam ir diezgan ilgs laiks, ko pavadīt patversmē, Bonifāciju beidzot lēma ņemt līdzi cilvēki, kuriem speciālās diētas ievērošanas nešķita šķērslis, un burvīgais Bonifācijs beidzot devas uz savām īstajām mājām!

Čerija. Mince Čerija tika no patversmes adoptēta pirms 10 gadiem, kad bija 3 gadus veca. Diemžēl kaķenītes saimniece smagi saslima un nonāca slimnīcā, tapēc nu jau 13 gadus vecajai mincei nācās atgriezties pie mums…Cienījamā vecuma dēļ kaķenītei nācās ļoti grūti adaptēties jaunajiem dzīves apstākļiem un sākumā, nonākusi patversmē, Čerija pieteica bada streiku. Mince bija jābaro piespiedu kārtā, bet arī tas gāja ļoti grūti. Lielā stresa un pārdzīvojumu rezultātā Čerijai parādījās veselības problēmas, un tika uzsākta ārstēšanās.

Tā kā Čerijas saimnieces radi bija stāstījuši, ka kaķenītei nav viegls raksturs, patversmes darbinieki ar bažām gaidīja, kādu iespaidu uz minces raksturu atstās ārstēšana, tomēr šoreiz bažas bija liekas, un Čerija īpaši par ārstēšanos nepārdzīvoja, un ar katru dienu arvien vairāk atvērās cilvēkiem. Mince atkopās un bija gatava doties mājās, taču patversmes darbinieki zināja, ka kaķītim tik cienījamā vecumā jaunas mājas atrast būs ļoti grūti… Tāpēc liels bija mūsu pārsteigums, un vēl lielāks – prieks, kad patversmi apmeklēja kāds jauks pāris, kuri vēlējās mājas dot diviem kaķēniem un Čerijai. Bet, uzzinājuši, ka Čerija nebūs priecīga par kaķēnu sabiedrību, lēma par labu mājas dot tieši viņai, nevis mazajiem kaķu bērniem, kuriem atrast jaunus saimniekus ir daudz, daudz vieglāk!

Lurdesa. Aptuveni gadu kaķenīte dzīvoja jaunajās mājās un viss šķita lieliski, tomēr tad kaķenītei austiņās iemetās ausu ērce. Kaķenīte nekādi nespēja pieņemt, ka viņai tīra austiņas un tik ļoti apvainojās uz saviem saimniekiem, ka kļuva ļoti dusmīga pat tad, ja austiņas netika aiztiktas. Tāpēc Lurdesas saimnieki viņu ar asarām acīs nogādāja atpakaļ patversmē.

Sākumā, patversmē būdama, mince neizrādīja nekādu vēlmi draudzēties ar cilvēkiem, bet ar laiku pierada pie jaunajiem apstākļiem un kļuva draudzīga pret cilvēkiem, lai arī, protams, princeses raksturs nekur nepazuda, un, ja kaķenītei kaut kas nepatika, viņa nekavējoties par to darīja zināmu.Pēc ilgāka laika Lurdesa tika adoptēta vēlreiz, bet arī šajā gadījumā, diemžēl, viss beidzās ļoti līdzīgi kā iepriekšējā Lurdesas mēģinājumā atrast sev mājas - ilgu laiku viss bija kārtībā, bet kādā brīdī kaķene izdomāja, ka kaut kas viņai tomēr ļoti nepatīk un sāka to arī izrādīt.

Tā nu Lurdesa atgriezās patversmē trešo reizi, un jāatzīst, ka savā trešajā viesošanās reizē pie mums, mincīte ne reizi netika izrādījusi nekādu nepatiku vai agresiju pret cilvēkiem, kā arī viņa labi sadzīvoja ar citiem patversmes kaķīšiem. Tomēr Lurdesas jaunajiem saimniekiem bija jābūt gataviem uz to, ka mince ir dāma ar ļoti īpatnēju raksturu, un jāsaprot arī, ka, ja viņai kaut kas nepatiks, viņa nekautrēsies to izrādīt. Trešo reizi patversmē Lurdesa nodzīvoja vairāk nekā gadu, un patversmes darbinieki jau pierada pie tā, ka ieejot kaķu telpās, tur vienmēr viņus sagaidīja Lurdesa.

Līdz beidzot novembrī patversmē ieradās īpaši cilvēki, kuri ar Lurdesu neticami labi sapratās, un, par spīti viņas īpatnējajam raksturam, izlēma mincei dot mājas! Tagad kaķenīte jau labu laiku dzīvo savās jaunajās mājās, kuras draudzīgi dala ar vēl diviem kaķīšiem, un pēc saimnieku teiktā, ir vismīļākais klēpja kaķītis, kādu vien var iedomāties!