Ziedo mums!
Ziedo mums!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

1.Jūnijs

Laimīgie stāsti maijā!

Maijs patversmē bijis darbiem pārpilns, jo tika uzņemti ļoti daudz mazu kaķēnu - gan vieni bez māmiņām, gan kopā ar kaķenītēm. Par katru mazuli, kurš paaugās un devās uz jaunām mājām, ir milzīgs prieks. Tomēr aizmirsti nepalika arī lielie kaķi, kuri dažkārt patversmē pavada vairākus mēnešus.

Kaķenīte Milka patversmē nonāca aprīļa sākumā. Milka bija dzīvojusi mīlošā ģimenē, bet, ģimenē piedzimstot bērniņam, Milkas uzvedība mainījās. Acīmredzot kaķenīte kļuva greizsirdīga uz mazuli un tas izpaudās agresijā. Saimnieki saprata, ka kaķenītes paturēšana ģimenē ir nedroša, tāpēc tika pieņemts lēmums minci nogādāt patversmē. Sākotnēji kaķenīte bija ļoti lielā stresā, minci nebija iespējams ne paņemt rokās, ne īsti pat aprūpēt un apkopt, jo lielā apjukuma un stresa dēļ, kaķenīte neļāva pat attaisīt būra durtiņas. Vairāk  kā nedēļu Milka sēdēja un pārdzīvoja savas dzīves pārmaiņas, bet pēcāk pamazām pieņēma jauno vidi un citus kaķus, kā arī būris vairs nelikās lielākais minkas bieds.

Kaķenīte mājās aizgāja aptuveni pēc mēneša uzturēšanās patversmē. Jaunajā ģimenē jau bija mincis, kurš sagaidīja Milku. Mince mitinās netālu no patversmes – Āgenskalnā.

Uvis patversmē nonāca maija sākumā. Runčuks mitinājās pie cilvēkiem, kuri nespēja pienācīgi par runčuku rūpēties, tāpēc kaķītis tika nogādāts patversmē. Mincis uzreiz ļoti ātri iejutās, pieņēma gan dzīvi būrītī, gan arī apkārt esošos minčus. Uvis ātri sagaidīja savu jauno saimnieku – kādu vīru gados, kurš ieraugot Uvi, vairs nespēja atraut skatienu no runčuka. Ūsaiņa mīļais raksturs un draudzīgums uzreiz uzrunāja vīrieti. Viņš stāstīja, ka nesen bija atvadījies no sava iepriekšējā kaķīša, kurš bija nodzīvojis pienācīgu mūžu, bet, pie kaķa mājās esot, tik, ļoti pieradis, ka sajūtot tukšumu. Tāpēc nekavējoties devies uz patversmi izvēlēties citu minci un kā pats apgalvoja, sniegt viņam vislielāko mīlestību un rūpes. Tā Uvis devās uz jaunām mājām un šobrīd dzīvo tepat Rīgā, netālu no Māras dīķa.

Lielizmēra astoņgadīgais runcis Mimzijs patversmē nonāca marta sākumā. Ģimenē bērniņam bija alerģija, tāpēc runcis tika nogādāts patversmē. Mājās dzīvojot, Mimzijs esot bijis draudzīgs un rotaļīgs, ar ļoti labu apetīti, tāpēc iepriekšējie saimnieki piezīmēja, ka apēstajam barības daudzumam esot ļoti jāseko līdzi, jo ēstgriba ūsainim esot neizmērojama.

Patversmē sākotnēji Mimzijs jutās satraucies, bija jāpaiet laikam, lai runcis pierastu pie būrīša, un citiem ūsaiņiem apkārt. Pēc pāris nedēļām kaķis bija pieradis un adaptējies jaunajā vidē. Izskatījās, ka runcis jūtas ļoti komfortabli un labi – spēja sadzīvot gan ar citiem kaķiem, gan arī bija ļoti draudzīgs ar cilvēku. Runčukam tika dota arī speciāla barība, kas domāta kaķiem ar lielu svaru un, nedēļām ejot, varēja redzēt, ka Mimzija apaļīgās formas kļūst mazākas.

Runcis tika adoptēts maija beigās, dodoties uz lauku mājām pie kādas kundzes gados.