Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās no 10.00 līdz 16.00 un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

30.Jūnijs

Laimīgie stāsti jūnijā!

Kaķēni, kaķēni,kaķēni - tā varētu raksturot jūnija mēnesi. Jūnijā uzņemti 46 kaķēni, no kuriem 21 devies uz jaunām mājām. Kopskaitā uzņemti 59 kaķi un 28 minkas adoptēti. Milzīgs prieks par Toriņu, kura sagaidīja jaunus saimniekus un laimīgi devās uz jaunām mājām. (foto).

Tora - gadu jaunā Tora kopā ar vairākiem citiem minčiem mitinājās pie kādas gados ļoti vecas kundzītes. Tantiņu ievietoja pansionātā un pēc pāris dienām diemžēl kundzīte aizgāja aizsaulē -  Tora kopā ar daudziem citiem minčiem palika bez aprūpes. Nonākot patversmē, bija redzams, ka dzīvošanas apstākļi dzīvnieciņam bijuši slikti, pat antisanitāri. Patversmes veterinārajā klīnikā kaķenīte tika apskatīta, vakcinēta un sterilizēta. Torai bija vizuāli redzams defekts actiņā, tāpēc tika nozīmēta konsultācija pie oftalmologa, lai veiktu izmeklējumus un saprastu, vai tā nav infekcija vai kas ļaundabīgs. Vizīte pagāja veiksmīgi ar  daktera slēdzienu, ka defektiņš acī ir agrā kaķēna vecumā iegūta čūla, kura ir plīsusi un ir izveidojušies rētaudi, bet redzi actiņa nav zaudējusi. Arī asaru kanāli ir saglabājuši caurlaidību, kas bieži šādos gadījumos gan neesot. Ar šādu vizuālu defektu mincītei ir jāsadzīvo visu dzīvi, bet tas nav traucējošs faktors un dzīves kvalitāti tas nemazina.

Savus jaunos saimniekus Toriņa sagaidīja pašā jūnija sākumā – mamma ar dēļu gan nāca ciemos pie cita kaķīša, bet Toriņa, uzstājīgi demonstrējot savu draudzīgumu, mīļumu un vēlmi doties līdzi, parādīja, cik ļoti jauks kaķītis viņa ir. Ģimene nespēja palikt vienaldzīgi un uz jaunajām mājām devās kopā.

Toms - Tomiņš patversmē pavadīja nepilnas divas nedēļas. Draudzīgais, mīļais, 5 gadus jaunais runcītis patversmē nonāca no ģimenes, kur bērniņam bija sākusies alerģija un nācās dzīvnieciņam meklēt jaunas mājas. Toms bija uzaudzis kopā ar bērnu, diemžēl alerģija bija sākusies pēkšņi un lēmums bija jāpieņem uzreiz. Patversmē Tomiņš uzreiz iejutās, tikai izskatījās, ka runcis “ir uz kaušanos”, jo kopā ar citiem minčiem telpā laist pastaigās viņu nevarēja. Tāpēc viņš staigāja brīžos, kad visi citi sēdēja būrīšos.

Uz jaunām mājām runcītis devās 16. jūnijā – pie sirsnīgas kundzes, kuru ļoti uzrunāja Toma draudzīgā sagaidīšana, acu kontakts un murrātīgums. Toms tagad dzīvos tepat Rīgā, Saldus ielā.

Lapsēns - 7 mēnešus vecais kaķu puika tika atrasts, klīstot apkārt pa lauku teritoriju. 25. maijā Lapsēns tika nogādāts patversmē. Lapsēns, ierodoties patversmē, protams, bija ļoti sašutis par būri, par citiem kaķiem un svešiem cilvēkiem, kas viņu aiztiek. Kaķu puika izrādīja lielu nepatiku pret cilvēku rokām un visu laiku sēdēja vienā būra stūrī šņākdams. 

Bet tomēr jau 30. maijā patversmē ieradās meitene un ar lielu pārliecību pateica, ka ņems tieši Lapsēnu. Nu Lapsēns jaunajās mājās ir jau mēnesi, un mēs esam saņēmuši vairākas vēstules no jaunās saimnieces ar lieliskām fotogrāfijām, kurās Lapsēns laiskojas, mīļojas un izbauda jaunās mājas. Prieks, ka tāds bailīgs runcīts ir iedzīvojies jaunajās mājās un izrāda vislielāko mīlestību pret jauno saimnieci. 

Florija - Mazā kaķu meitenīte patversmē ieradās jūnija sākumā ar savām trim māsiņām. Viņas tika atrastas kādā vasarnīcas teritorijā. Tā kā kaķēni bija vēl pavisam mazi, tie tika nogādāti patversmē. Florija patversmē uzreiz visus apbūra ar savu rotaļīgumu un mīlīgumu. Bet diemžēl kaķu meitiņa nevarēja doties mājās uzreiz, jo viņai parādījās problēmas ar vēderizeju, kā rezultātā patversmes daktere Florijai nozīmēja ārstēšanas kursu. 

Saulainajā un karstajā 27. jūnijā mazā kaķenīte devās uz jaunajām mājām pie brīnišķīgas ģimenes.