Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās no 10.00 līdz 16.00 un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

1.Jūlijs, 2019

Laimīgie stāsti jūnijā!

Jūnija mēnesis patversmei bija ražens ar kaķēnu pieplūdumu, un mēs priecājāmies par katru mazuli, kurš sagaidīja savus jaunos saimniekus. Pieaugušajiem minkām nācās palikt otrā plānā, jo tikai daži no 26 adoptētajiem jūnijā bija pieaugušie kaķi, kuri devās uz jaunām majām.

Lilija – divus gadus jaunā kaķu meitene Lilija patversmē nonāca, jo viņas saimniece devās uz ārzemēm un minci līdzi nevēlējās ņemt. Sieviete stāstīja, ka Liliju kā pavisam mazu kaķēnu bija paņēmusi no ielas un uzaudzinājusi par skaistu kaķu dāmu, bet apstākļu spiesta, bija doties uz ārzemēm, tāpēc nācās atvadīties no Lilijas un dot viņai iespēja sagaidīt jaunus saimniekus. Patversmē Lilija sevi parādīja kā aktīvu, ļoti runātīgu kaķenīti, kura labprāt glaudās cilvēkam pie kājām un murrāja. Mince uz jaunām mājām devās 1. jūnijā – kaķenīte nu dzīvos privātmājā un jaunie saimnieki ne mirkli nevilcinājās un izvēlējās tieši Liliju par savu jauno ģimenes locekli.

Oglītis – Oglītis apmēram mēnesi bija mitinājies pie kādas frizētavas Rīgā – kaķītis tur tika barots, taču runčuks izrādīja interesi nākt frizētavas telpās, par ko ne klienti, ne pašas frizētavas darbinieki nebija apmierināti, tāpēc tika izlemts runcīti nogādāt patversmē. Raksturā tik draudzīgais un murrātīgais Oglītis uzriez sadraudzējās ar patversmes darbiniekiem un pieņēma patversmes vidi un citus kaķus. Mincis ļoti ātri sagaidīja jaunus saimniekus – devās tepat netālu no patversmes uz privātmāju, kur būs iespēja iziet laukā.

Drako un Domino – abi kaķēni ir brālīši un patversmē nonāca pavisam mazītiņi – vien dažas dienas veci. Viņi bija palikuši dzīvi vien laimīgas sagadīšanās pēc. Abu mazuļu mammīti bija nokodusi lapsa un, par laimi, lapsas maltīti izjauca kāda sieviete, kura pagadījās tajā brīdī netālu. Mammīti diemžēl glābt vairs nebija iespējams, bet mazuļi bija glābti un tika nogādāti patversmē. Atkal laimīgas sagadīšanās pēc kaķenīte Aurora, kura tajā brīdī atradās patversmē kopā ar saviem barojamiem kaķēniem, pieņēmu abus mazulīšus kā savus bērnus un tos izbaroja līdz brīdim, kad abi brālīši kļuva patstāvīgi. Tāds ir mazo dzīvībiņu dzīves sākuma stāsts – jūnijā kaķēni sagaidīja jaunus saimniekus un noteikti izaugs par skaistiem, mīlētiem runčukiem. (foto: kaķēns Domino).