Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

2.AUgusts, 2017

Laimīgie stāsti jūlijā

Šomēnes īpašs prieks mums ir par kaķiem Klēru, Muri un Florestānu!

Klēra.

Klēriņu šī gada maijā atrada uz ielas pavisam novārgušu un skumīgu. Patversmē kaķenīte ātri vien atkopās un izrādījās, ka raksturā mince ir ārkārtīgi draudzīga un runātīga. Diemžēl skaistā Klēra izrādīja izteiktu nepatiku pret saviem sugas brāļiem, tāpēc lielāko daļu laika kaķenītei nācās pavadīt patversmes būrī. Atklājās arī, ka Klērai ir problēmas ar vēderu un mincei jālieto zāles, viņas veselības stāvoklis ir pastāvīgi jāvēro.

Kādu dienu patversmē ieradās sieviete tieši pēc Klēras. Neskatoties uz to, ka tieši tobrīd kaķenītei bija jāiziet medikamentu kurss un viņas došanās mājās bija jāgaida divas nedēļas, kā arī to, ka mincei lietot medikamenti būs jāturpina, lai kaķītis justos labi, sieviete Klēru nolēma rezervēt un vēlāk adoptēt. Klēra savas saimnieces lēmumu apstiprināja jau pirmajā apciemojuma laikā, ielecot sievietei klēpī un paziņojot, ka pēc iespējas ātrāk ir gatava doties mājās!

Jaunajās mājās mince nu jau ir iejutusies un gan viņa, gan viņas jaunā ģimene jūtas ļoti priecīgi par Klēras ienākšanu ģimenē!

 

Muris.

Mura saimniece, kāda pensionāre, smagi saslima, tāpēc Murītis tika nogādāts patversme. Lielizmēra rudais skaistulis notikušo ļoti pārdzīvoja un sēdēja savā būrītī, iespiedies tā tālākajā stūrī. Vairākas dienas kaķītis arī atteicās no pārtikas un bija pavisam, pavisam skumīgs.

Patversmes darbinieki samierinājās ar domu, ka Murītim patversme būs jāpavada ilgs laiks, jo mincis nespēja iejusties patversmes vidē, baidījās un nespēja sevi parādīt patversmes apmeklētājiem. Tomēr jau pēc vienas nedēļas patversme ieradās jauka sieviete, kura nolēma mājas sniegt tieši viņam! Lai arī runčuks sākumā par šādu lēmumu nekādu prieku neizrādīja un arī sievietes līdzpaņemtajā būrītī labprātīgi kāpt nemaz nevēlējās, nokļuvis jaunajās mājās, minka iejutās pavisam ātri un jau pēc dažām dienām kopā ar savu jauno ģimeni saimniekoja pa virtuvi!

 

Florestāns.

Florestāns patversme nonāca no ielas, kur tika atrasts novārdzis un pārguris. Pirmajās dienās patversme mincis nedarīja neko citu kā vien gulēja, ik pa brīdim pieceldamies, lai uzkostu. Bija acīmredzams, ka mink air ļoti priecīgs par iespēju izgulēties sausā vietiņā siltumā un drošībā. Kad Florestāns atkopās un beidzot izgulējās kā nākas, atklājās, ka viņš ir kaķis ar raksturu un savu “Es”. Florestāna viedoklis bija jāņem vērā – ne tikai viņa iespaidīgā auguma dēļ, bet arī tāpēc, ka mincis atklāti parādīja, ja tam kaut kas nepatika.

Pelēkbaltais skaistulis patversme aizvadīja vairākus mēnešus – visticamāk, tieši sava rakstura dēļ. Lai arī draudzīgs ar cilvēkiem, klēpja kaķis Florestāns tomēr nebija, un, ja mincim nenesāsa prāts uz mīļošanos, viņš to nekavējoties izrādīja. Niķīgu runčuku padarīja arī tas, ka lielo daļu laika tam nācās pavadīt būrī – pats sevi uzskatīdams par svarīgāko no visiem kaķiem, Florestāns nemaz nemēģināja draudzēties ar citiem patversmes iemītniekiem. Tomēr kādā dienā patversme ieradās cilvēki, kuri lēma Florestānu vest līdzi uz mājām, neskatoties pat uz to, ka mincis jau patversmē saviem jaunajiem saimniekiem skaidri parādīja, ka ir runcis ar savu viedokli. Saimnieki minci saprata un ņēma sev līdzi, un tagad Florestāns var saimniekot, un, galvenais, minča viedoklis tiek respektēts un ņemts vērā, un viņam nav jārēķinās ne ar neviena cita kaķa viedokli!