Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 18.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 18.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

31.Jūlijs

Laimīgie stāsti jūlijā!

Jūlijs patversmē bijis smags mēnesis,jo ļoti daudzi kaķīši cīnījušies ar vīrusu izraisītām infekcijām. Kopā ir veikti 73 vīrusu infekciju slimību ekspress testi. Taču nenskatoties uz minču slimošanu un līdz ar to,arī noteikto karantīnu patversmē uz vairākām nedēļām, jūlijā patversmē uzņemti 16 kaķi.

Tikpat minkas arī devušies uz jaunām mājām. Liels prieks par Džasperu - mazo, siāmas tipa runcīti, kuram uz karantīnas laiku tika atrastas pagaidu mājas. Kā arī siāmveidīgā mince Sima sagaidīja savu jauno saimnieci. (foto).

Sima – mince patversmē nonāca jūnija sākumā. Piecgadīgā siāmveidīgā kaķenīte dzīvojusi Uzvaras bulvāra autostāvvietā un bezpajumtnieki Simu piebaroja. Kaķenītei bija nepieciešama sterilizācija un viņa tika nogādāta patversmes veterinārajā klīnikā uz operāciju. Simai pie apskates tika konstatēts gingivīts un stomatīts mutes dobumā un tika nozīmēta antibiotiku terapija. Ārstēšanās laikā Sima parādīja sevi kā kautrīgu, bailīgu kaķenīti, bet cerībā uz socializāciju un pierašanu pie cilvēka. Tā sākās Simas ceļš uz cerību sagaidīt saprotošus cilvēkus, kuri spēs pieņemt mincītes bailīgumu, nedrošību, sākotnēju neuzticību cilvēkam.

Mincīte iepatikās kādai sievietei, kurai arī iepriekšējais kaķītis bija bailīgs un bija vajadzīgs ilgs laiks, kamēr kaķītis pierada un sāka uzticēties. Simu sieviete adoptēja jūlijā – sazinoties jau vairākas reizes, jaunā saimniece apgalvo, ka mince noteikti šobrīd nav roku kaķis, viņa vairāk dzīvo pati par sevi, bet saimniece bija tam gatava un, minci adoptējot, zināja, ka būs jābūt lielai pacietībai, sapratnei, laikam un spēkam kaķenīti socializēt, rast viņā uzticību un drošības sajūtu.

Kolumbs - 27. jūnijā uz patversmi tika atnests runcītis - pelēki balts, gadus 8 vecs, pateicoties mūsu aktīvistei Ņinai, pie kuras runčuks kādu laiku mitinājās. Tomēr sieviete saprata, ka pastāvīgi rūpes par minci uzņemties diemžēl nevar. Patversmē Kolumbs sevi uzreiz parādīja kā ļoti draudzīgu, mīļu, uzticības pilnu runčuku. Veterinārajā klīnikā runcis tika apskatīts, saņēma apstrādi pret parazītiem un vakcināciju. Pateicoties brīvprātīgajiem palīgiem, kuri runcīti 27. jūnijā nogādāja patversmē, ar viņu rūpēm, gādību un palīdzību runčukam tika atrastas jaunas mājas un jauni saimnieki. 1. jūlijā, Kolumbs devās uz jaunām mājām.

 

Džaspers mazulis patversmē nonāca 29. jūnijā. Aptuveni 2,5 mēnešus jaunais kaķēns tika atrasts Baložos - novārdzis, pārbijies un traumētu actiņu. Pēc veterinārārsta apskates tika nozīmēta vizīte pie oftalmologa ar cerību, ka actiņa tomēr ir glābjama un nav jāzaudē. Tika veikta operācija, bet actiņa netika izņemta. Oftalmologs deva cerību, ka esot  jādara viss, lai glābtu actiņu. Izskatījās, ka mazulis pašā agrīnā kaķēna vecumā bija guvis traumu, kurā bija iekļuvusi infekcija, un ilgstoši to neārstējot,  actiņa bija plīsusi. Tomēr laimīgas sagadīšanās pēc bija saglabājusies pavisam plāna ārējās acs daļiņa (plēvīte), kuru ārstējot ar oftalmologa nozīmētajiem medikamentiem, vēl bija iespējams glābt un actiņu nezaudēt.

Džasperam tika nozīmēti medikamenti, kuru lietošanu bija rūpīgi jāievēro - gan pilieni pašā actiņā, gan arī antibiotikas un pretsāpju medikamenti. Actiņai tika uzlikts "plāksterītis", kas veicina acs dzīšanu un infekcijas neiekļūšanu tajā.

Runčukam tika atrastas pagaidu mājās, kur pagaidu saimniece ar vislielāko mīlestību un rūpēm uzraudzīja  mazulīti, mīļoja, socializēja un ārstēja. Jau no pirmajām dienām runcītim bija ļoti laba apetīte un arī ciešs miegs. Džaspers pāris reizes tika atrādīts atkārtoti oftalmologam, lai sekotu līdzi acs dzīšanas procesam.

Ārstēšanās laikā runcīša stāsts bija uzrunājis kādu sievieti, kura ar labām domām, cerību un ticību sekoja līdzi Džaspera ārstēšanās un atlabšanas periodam, lai tad, kad mazulis būs gatavs doties uz mājām, viņu adoptētu. Un šis stāsts ir ar laimīgām beigām. Džaspers ir adoptēts un šobrīd izskatās, ka augustā abi kopā ar jauno saimnieci ceļos uz Angliju uz palikšanu.