Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās no 10.00 līdz 16.00 un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

31.Jūlijs, 2019

Laimīgie stāsti jūlijā!

Jūlija mēnesis patversmē nav bijis viegls, jo daudzi kaķīši slimoja, tomēr vienalga spējam priecāties par pozitīvajiem un priecīgajiem mirkļiem - īpaši mūsu laimīgo jūlija stāstu par 11 gadīgo kaķenīti Glennisu, kura devās uz jaunām mājām Līgatnē! (foto).

Glennisavienpadsmit gadīgā Devonas reksa šķirnes kaķenīte patversmē nonāca pašā maija sākumā. Diemžēl viņas mīļā saimniece, ar kuru bija pavadījusi kopā 11 gadus, devās aizsaulē un neatradās neviens no saimnieces radiniekiem vai paziņām, kuri uzņemtos rūpēs par Glennisu. Tā kaķenītes ceļš atveda līdz patversmei. Bija redzams, ka iepriekšējā saimniece nebija sekojusi minces auguma aprisēm un svaram, bija ēst dots, cik vien kaķis bija spējīgs apēst, un līdz ar to, kaķenītes liekais svars bija pamatīgs.

Patversmē Glennisai tika nozīmēta speciāla diēta kaķiem ar liekā svara problēmām, lai svaru regulētu un mince nedaudz atgūtu veselīgākas auguma aprises. Jo tāpat kā cilvēkam, arī dzīvniekam, kuram ir liels liekais svars, var parādīties citas veselības problēmas.

Patversmē Glennisa iejutās labi – uzreiz parādīja savu draudzīgo un mīlīgo raksturu. Jūnijā kaķenīti pie sevis uz pagaidu mājām paņēma kāda mūsu brīvprātīgā, kurai bija liela privātmāja ar dārzu, kur Glennisai bija lielāka iespēja kustēties un tas noteikti bija veselīgi un noderīgi pie liekā svara problēmām. Arī pagaidu mājās kaķenīte iejutās uzreiz un kādu laiku pavadīja tur.

Bet savus jaunos saimniekus mincīte sagaidīja 5. jūlijā – kaķenīte arī devās uz privātmāju Līgatnes pusē, kur minci jau gaidīja vēl divi citi kaķīši. Arī šeit Glennisai ir iespēja pastaigām svaigā gaisā pa dārzu. Kaķenīte priecē savu jauno saimnieci, un savas vecumdienas pavadīs mīlestībā, rūpēs un gādībā Līgatnes pusē.

Malvīne - septiņgadīgā mince pieklīda Lāčplēša ielā pie kādas biroju ēkas un vairāk nebija gājusi prom. Bija redzams, ka kaķenīte bija klaiņojusi jau kādu laiku, jo, nonākot patversmē, minces kažoks bija pilns ar blusām un ļoti netīrs. Patversmē ūsaine tika apstrādāta pret parazītiem, kā arī tika iztīrītas ļoti netīrās ausis. Arī ēdusi kaķenīte nebija ļoti ilgi, jo, ieraugot ēdiena trauciņu, Malvīne  nespēja apstāties un remdēt izsalkumu.

Pēc vairāku nedēļu atrašanās patversmē mince bija atkopusies un tika veikta sterilizācijas operācija, kā arī vakcinācija. Raksturā ļoti mīļā un draudzīgā kaķenīte savu saimnieku sagaidīja jūlija beigās un devās uz jaunajām mājām tepat Rīgā, Lāčplēša ielā. Malvīnes saimnieks nu ir jauns puisis, kuru minces skatiens fotogrāfijā esot uzrunājis uzreiz un nevilcinoties viņš zināja, ka tā būs viņa jaunā iemītniece.

Zevs – runčuks patversmē nonāca maija sākumā kopā ar savu māsiņu Amēliju, kura drīz pēc nonākšanas patversmē arī devās uz jaunām mājām. Taču Zevs, esot raksturā bailīgāks un nedrošāks, patversmē nodzīvoja līdz jūlija beigām. Abus kaķēnus – Zevu un māsiņu Amēliju, kāda labsirdīga kundze bija izglābusi vēl pavisam maziņus, uzaudzinājusi un socializējusi lūdz pus gada vecumam. Patversmes klīnikā viņi tika vakcinēti, apstrādāti pret parazītiem, kā arī sterilizēti.

Zevu par savas mājas mīluli izvēlējās kāda ārzemniece, kuru nebaidīja runcīša kautrīgais raksturs un nedrošība, tāpēc viņa bija pārliecināta par savu izvēli, ka vēlas dot iespēju tieši tādam kaķītim no patversmes, kuram izredzes nokļūt jaunā ģimenē, ir mazākas.

Dīva – Kaķenīte Dīva patversmē nonāca maija sākumā kopā ar 5 bērniņiem - 4 meitiņām un vienu runcīti. Pirms tam mammīte mitinājās pie cilvēkiem, kuri nespēja vairs par mincīti un viņas mazuļiem pienācīgi parūpēties. Visus savus piecus mazuļus Dīva rūpīgi kopa un audzināja, līdz viņi kļuva patstāvīgi un mammas klātbūtne vairs nebija nepieciešama. Pēcāk pēc savu mazuļu izaudzināšanas, Dīva bija uzņēmusies rūpes par vienu mazu kaķu bērnu, kurš tikai laimīgas sagadīšanās pēc palika dzīvs, jo tika izvilkts sunim no mutes... Dīva pieņēma mazo kamoliņu kā savu, un bija uzņēmusies rūpes un gādību par viņu. Arī šis mazais kaķu bērns paaugās un kļuva patstāvīgs un Dīvas piens mazajam vairs nebija vajadzīgs, tāpēc kaķenīte tika sterilizēta, vakcinēta un bija pienākusi arī viņas cerība sagaidīt jaunu saimnieci.

Dīva bija iekritusi sirdī kādai kundzei, taču diemžēl minci vēl nevarējām atdot, jo tajā brīdī kaķenīte vēl bija vajadzīga mazajiem kaķēniem. Taču sieviete apņēmīgi un pacietīgi gaidīja, līdz Dīva izbaros visus mazuļus, tiks sterilizēta un varēs doties uz mājām. Un jūlija beigās šis priecīgais mirklis arī notika – kaķenīte sagaidīja savu jauno saimnieci.