Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 18.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 18.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

28.Decembris, 2020

Laimīgie stāsti decembrī!

Lai gan patversmē kaķu ir ievērojami mazāk, tāpat jaunās mājas ir atraduši daudzi kaķi. Kopumā uz jaunajām mājām decembrī devās 37 kaķi. Īpaši liels prieks par Jēci, Strīpi, Sinatru un Vasju, kas patversmē pavadīja ilgāku laiku, meklējot īstās mājas!

Sinatra - Skaistais Sinatra tika atrasts pie kādas daudzdzīvokļu ēkas Ziepniekkalnā, un izskatījās, ka viņš vienkārši ir pazaudējis savu saimnieku. Bet, kad viņš tika nogādāts patversmē, par viņu neviens neinteresējās.

Sinatra jau no pirmās dienas nebūt nebija ‘’viegls’’ kaķis, viņš neļāva sev pietuvoties un jau brīdināja par gaidāmo uzbrukumu, ļoti skaļi ņaudot. Veselu mēnesi viņš bija pavisam neaizskarams. Katru dienu patversmes kopēji ļoti centās viņam pievērst uzmanību un viņu socializēt. Tikai pēc kāda laika perioda viņš sāka nedaudz atmaigt, sāka runāties un skaļi kaut ko stāstīt.

12. decembrī, otrās Adventes priekšvakarā viņu nolēma mājās paņemt sieviete, kas jau ilgu laiku bija nākusi pie viņa ciemos. Jau esam saņēmuši laimes pilnu zvanu no jaunajām mājām. Sinatra jaunajiem saimniekiem nāk klēpī, mazgājas, jau pilnībā uzticas. Vēl gan priekšā stāv iepazīšanās ar otru mājās dzīvojošo kaķi, ar kuru jau viņi caur durvīm ir saostījušies.

 

Strīpis - Četrus gadus vecais Strīpis patversmē nonāca novembra sākumā. Viņš tika piemests pie kādas mājas. Tad viņš tika nogādāts patversmē, lai atrastu jaunās mājas.

Strīpja izskats parādīja arī viņa dabu – lielo bosu. Viņš gan neizrādīja nekādu agresiju, tikai un vienīgi neizpratni par apkārt notiekošo – cilvēku plūsmu un ņaudošajiem kaķiem. Viņam sākās nelielas iesnas, bet, kad tika nozīmēts antibiotiku kurss, tās ātri pārgāja.

Decembra vidū, kādā no ļoti tumšajām dienām, viņam mājas nolēma sniegt jauns puisis, kuru patiesi uzrunāja Strīpja bosiskums. :)

Vasja - Patversmē lielais runcis nonāca oktobra vidū. Viņa līdzšinējā saimniece guva smagu traumu un nonāca slimnīcā. Arī Vasjas svars bija tiešām ļoti liels – 14 kilogrami. Tad nu saimniece saprata, ka par tādu lielu runci neviens nevēlēsies un nespēs parūpēties, un atveda viņu uz patversmi īsto māju meklējumos.

Sākumā Vasja nekādīgi nevarēja pierast pie patversmes vides, kā rezultātā neko neēda. Viņam pat tika piedāvāta 7 konservu veidu izlase! Bet viņš ne par ko tos nevēlējās ēst. Tad viņu nācās barot piespiedu kārtā. Tikai pēc kāda laika viņš sāka ēst patstāvīgi. Sākumā viņš dzīvoja būrī, bet tad viņš pārvācās uz gaiteni, kurš pilnībā piederēja viņam vienam. Pēc tam atkal notika vides maiņa un viņš nonāca istabā ar citiem kaķiem, bet pilnīgi nekādas pretenzijas viņš pret to neizrādīja. Pateicoties veselīgākam uzturam, tādām aktivitātēm kā staigāšana pa telpu un spēlēšanās ar rotaļu kociņu, viņš zaudēja 3 kilogramus.

19. decembrī Vasja sagaidīja savu Ziemassvētku brīnumu un devās uz jaunajām mājām Aizkrauklē. Liels paldies brīnišķīgajai kundzei, kas uzņēmās rūpes par tādu lielu, bet ļoti mīļu runci!