Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās no 10.00 līdz 16.00 un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

2.Septembris, 2019

Laimīgie stāsti augustā!

Augusts patversmē bijis ražīgs ar lielo kaķu adopciju, jo uz jaunām mājām devās tādi minkas, kuri patversmē dzīvoja jau vārākus mēnešus - milzīgs prieks par Jurģi un Mīcīti, kuri tika adoptēti kopā, kā arī Stelliņu - mincīti ar ļoti nešpetnu raksturiņu, Teni un Garfildu.

Una – kaķenīte nonāca patversmē maijā, kad viņa kā mājas kaķītis tika atrasta uz ielas. Divas nedēļas pagāja, un Unas saimnieks diemžēl viņu nemeklēja, tāpēc Una kļuva pieejama adopcijai.

Patversmē kaķu dāma iejutās ļoti labi – bija draudzīga gan pret cilvēkiem, gan pret citiem četrkājainajiem draugiem. Una ar savu burvīgo kažociņu un mierīgo raksturu uzreiz savaldzināja patversmes darbiniekus, taču potenciālie adoptētāji viņu ilgi neievēroja.

Pēc kāda laika Unai sākās problēmas ar austiņām – tās bez īsta izskaidrojuma kļuva arvien netīrākas un netīrākas, tāpēc patversmes veterinārārste nozīmēja kaķenītei īpašu zivju sauso barību un konservus, domājot, ka tā ir alerģija pret barību.

Savus jaunos saimniekus Una sagaidīja salīdzinoši vēsā sestdienā, 10. augustā, kad viņu adoptēja kāda ģimene. Šobrīd mince ir ļoti labi iejutusies savās jaunajās mājās un laimīgi guļ saimniekiem blakus.

Jurģis un Mīcīte abi patversmē nonāca aprīļa nogalē. Jurģis bija pievērsis sev uzmanību, cenšoties tikt iekštelpās no ielas, bet Mīcīte uz ielas nejutās komfortabli, tāpēc viņus atnesa uz patversmi, kur abi satikās pieaugušo kaķu telpā.

Jurģis bija pavadījis uz ielas ļoti ilgu laiku, taču joprojām bija ļoti jauks pret citiem kaķiem un cilvēkiem, un arī Mīcīte patversmē ātri iejutās un bija ļoti sociāls un patstāvīgs kaķis. Abiem kaķīšiem tik ļoti patika staigāt pa telpu, ka, nonākot atpakaļ būrī, minkas cītīgi sāka protestēt plēšot avīzes un veikli izlienot ārā no būra, kad tas tika pavērts.

Abi kaķīši devās uz vienām mājām 17. augustā, gandrīz paņemot sev līdzi vēl trešo kompanjonu.

Stella (foto) tika atnesta uz patversmi kādā sniegotā marta dienā, jo iepriekšējā ģimenē bērniņam sākās alerģija. Pēc saimnieces teiktā, kaķenīte bija draudzīga, bet pati klēpī nenāktu.

Patversmē atklājās, ka pusotru gadu vecā kaķenīte sirdī vēl ir pavisam mazs kaķēns, jo visu laiku gribēja rotaļāties – caur restēm mēģināja pabakstīt gan kājas, gan citus kaķus ar ķepu, skraidīja apkārt pa visu telpu un kaitināja sugasbrāļus. Stellai nepatika, ka viņu ņem rokās, viņa kā īsta karaliene gozējās saulītē vai gulšņāja uz kāda spilvena, tāpēc kopējiem nācās atrast veidu, kā viņu ievilināt atpakaļ būrī, un tas bija iespējams tikai ar pavisam mazo kaķēnu barību, kas atbilda viņas bērnišķīgajam garam.

Stella beidzot sagaidīja savus saimniekus 24. augustā – kaķu lēdijas raksturs un daiļais izskats viņiem atgādināja iepriekšējo kaķīti, kas arī palīdzēja pēc pusotras stundas rūpīgas  domāšanas izvēlēties tieši viņu, ne kādu citu. :)

Tenis savā īsajā mūžā bija paguvis nonākt patversmē divas reizes – pirmoreiz maijā, kad viņa iepriekšējie saimnieki ar asarām acīs šķīrās no runča jau esošā mājas kaķa noraidošās attieksmes dēļ un otrreiz jūnijā, kad pēc vienas nakts jaunajās mājās viņam nācās doties uz veterināro klīniku, kur pēc nedēļas saimniece izdomāja, ka tomēr runčuku negrib.

Patversmē Tenis dzīvoja vientuļi atsevišķā gaitenī un bieži ar lielu interesi caur stikla durvīm vēroja pieaugušos kaķus voljērā. Šādi garlaikojoties, kaķis apguva vairākas palaidņa prasmes, kā durvju atvēršana un veikla izlīšana caur tām, kad tās tiek pavērtas, bet tas viss tika piedots, jo runcis ar savu šarmu spēja pārliecināt jebkuru, ka viņš ir karalis.

Savus īstos saimniekus Tenis beidzot sagaidīja augusta beigās, un šobrīd laimīgi dzīvo kādā ģimenē, kur viņš izcili iederas, jo ir ļoti draudzīgs un spēlējoties neizlaiž nadziņus.