Ziedo mums!
Ziedo mums!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 16.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 16.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

28.Oktobris

Laimīgās kaķu adopcijas oktobrī!

Rudentiņš - bagāts vīrs!

Oktobra mēnesis patversmē tiešām pagājis raženā zīmē, jo jaunas mājas atraduši 34 kaķuki. Turklāt ļoti liels skaits no tiem ir pieaugušie minkas, kuriem sagaidiīt jaunus saimniekus nemaz nav tik viegli un ātri kā kaķēniem. Priecājamies līdzi Ņikai, Pičum, Sariņam, Muriņai, Adjai, Kitai, Dorai un protams - Fredim un Marselam, kuri patversmē ieradās no vienām mājām un arī adoptēti tika kopā. 

Fredis un Marsels

No 8. oktobra patversmē mitinājās “brālīši” Marsels un Fredis. Runčuki patversmē nonāca, jo saimnieks devās prom no Latvijas. Fredis bija divus gadus vecs ruds kaķu kungs, arī svītrainajam Marselam bija divi gadi. Runču saimniekam steidzamā kārtā bija jābrauc prom no Latvijas, bet brauciena plānos neietilpa kaķu ņemšana līdzi, jo bija nepieciešams laiks dokumentācijas kārtošanai ar mikročipēšanu. Saimniekam nebija iespējas gaidīt.  Tā mājas mīluļi nonāca patversmē.

Kaķi bija draudzīgi, ziņkārīgi, ļoti tiecās pēc cilvēka. Viņi bija raduši dzīvot kopā, tāpēc ļoti cerējām, ka atradīsies kāds cilvēks, kurš abus neizšķirs, bet adoptēs kopā! Un jā, brīnumi notika! Abi runči devās uz jaunām mājām Siguldas pusē. Tagad viņi dzīvo privātmājā, kas nodrošina iespēju arī abiem doties pastaigās.

Ņika

Patversmē 7 gadus vecā Ņika tika uzņemta 7. septembrī.  Kaķenīte, dzīvojusi pie kundzes gados, kurai nācās veikt operāciju acīm. Operācijas iespaidā sieviete zaudēja redzi, tāpēc Ņiku pie sevis paņēma kundzes mazdēls, kuram jau bija suns un Siāmas šķirnes kaķis. Darba dēļ jaunietim sanāca ilgi būt prom no mājām, tas licis saprast, ka par Ņiku viņš nespēs pilnvērtīgi parūpēties. Tāpēc tika pieņemts lēmums kaķeni nogādāta patversmē.

Kaķenītei, nonākot patversmē, tika konstatēts ļoti liels liekais svars, tāpēc tika nozīmēta diēta, kura būtu jāievēro arī jaunajās mājās. Raksturā Ņika bija ļoti mīļa, neskatoties uz jaunajiem, nepierastajiem apstākļiem un apkārt esošajiem kaķiem, viņa, ļoti izbaudīja glāstus un kontaktu ar cilvēku.

Uz jaunām mājām mincīte devās oktobrī, patversmē pavadot nepilnu mēnesi. Sākotnēji jaunajās mājās mincītei bija nepieciešams laiks adaptācijai, bet pie tik straujām dzīves pārmaiņām tas ir tikai normāli.

Muriņa

Divus gadus jauno kaķenīti Muriņu uz Aizkraukles veterināro klīniku aiznesa viņas saimnieki, vēloties, lai pilnībā veselu mīluli iemidzina – kaķene bija kļuvusi savai ģimenei lieka. Klīnikas personāls nespēja veikt tik drastisku soli pilnībā veselam kaķim un deva otru iespēju uz pilnvērtīgu dzīvi un jauniem saimniekiem. Muriņa tika sterilizēta, tika veikta vakcinācija, un savests kārtībā viņas skaistais, pūkainais kažoks.

Viena no klīnikas darbiniecēm kaķenītei sniedza pagaidu mājas un centās atrast jaunus saimniekus, jo ģimenē dzīvojošie trīs suņi un kaķi izsauca kaķu dāmai stresu. Kaķenīte pavadīja dienas bailēs, satraukumā, jo mazā auguma suņi vēlējās ar viņu spēlēties, gluži kā ar citiem mājas kaķiem, bet Muriņa no spēlēm izjuta bailes. Pagaidu māju saimniece saprata, ka mājdzīvniekam nepieciešams miers un klusums. Mincīte tika nogādāta patversmē jaunu māju meklējumos.

Raksturā Muriņa bija maiga, jūtīga kaķenīte. Ilgu laiku ūsainei nebija jāpavada patversmes būrītī. Viņa ātri sagaidīja jaunu saimnieku un tagad mitinās Jelgavā!

Kita

Divus gadus jaunā Kita patversmē mitinājās kopš aprīļa mēneša. Kaķenīte tika reiz jau adoptēta, bet diemžēl mājās mince prasīja saimniekiem daudz uzmanības, skaļi ņaudēja un visnotaļ traucēja, tādēļ saimnieki saprata, ka tomēr nespēj par kaķīti parūpēties. Kita tika nogādāta atpakaļ patversmē.

Ierodoties patversmes vidē, sākotnēji viņa bija ļoti sabijusies, tomēr laikam ejot, adaptējās un parādīja sevi kā murrātīgu, ļoti draudzīgu ķepaini. Pus gadu Kita pavadīja patversmē, un oktobra mēnesī sagaidīja savu jauno saimnieku! Kita laimīgi devās uz jaunām mājām.