Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - saziņa

Otrdiena - saziņa

Trešdiena - saziņa

Ceturtdiena - slēgts

Piektdiena - 10.00 - 17.00

Sestdiena - 10.00 - 17.00

Svētdiena - slēgts

Sazināties, rakstot e-pastu vai zvanot

30.Jūlijs, 2022

Laimīgās jūlija mēneša satikšanās!

Otrais cēliens 2022.gadam iesācies ar jaukiem tikšanās brīžiem un sirsnīgām adopcijām. Mājās devās arī otrs kucēns no Ukraiņu ģimenes, kā arī milzīgs prieks par kaķenīti Ņušu un runčuku Timo, kuri jūlijā sagaidīja savu cilvēku. Timo vēstulīti no jaunā saimnieka var lasīt sadaļā "vēstules no mājām".

Timo (profila foto; fotogrāfe H.Erte) – gadu jaunais Timo 5. maija rītā tika atrasts pie patversmes durvīm. Būris bija vairākas reizes aptīts ar auklu un vēl ielikts lielā somā papildus drošībai, lai kaķītis nekur neaizbēgtu. Diemžēl klāt zīmīti neatrādām, līdz ar to tā arī nebija skaidrs, no kurienes un kāpēc runcis tika atstāts, turklāt vēl šādā veidā.

Sākotnēji apjukums un bailes no nezināmā runcī radīja stresu, bet pēcāk Timo sevi parādīja kā draudzīga, ļoti sociālu un mīļu runci. Viņam patika spēlēties ar mantiņām, kā arī viņš labprāt komunicēja un izrādīja uzmanību arī cilvēkam. Uz jaunām mājām Timo devās jūlija vidū. Runcis uzreiz potenciālajiem saimniekiem izrādīja savu murrātīgo raksturu un pagrieza vēderiņu, lai to pabužina.

Patversmes veterinārajā klīnikā viņš bija vakcinēts, saņēmis arī apstrādi pret parazītiem, kā arī bija kastrēts.

Šanele un Airisa – šis ir laimīgais stāsts dubultā! 12. jūlijs bija lietaina un drūma diena, bet ne patversmē! Mēs gavilējām un priecājāmies, jo abas Britu šķirnes mincītes - māmiņa un mietiņa, bija devušās uz mājām! Turklāt ģimenīte netika izšķirta - abas tika adoptētas kopā. Minces patversmē tika uzņemtas jūnija sākumā.

Abas burvīgās britu šķirnes kaķenītes, māmiņa Airisa un meitiņa Šanel, ieradās patversmē no Salaspils. Diemžēl kaķenīšu saimniece tika aizsaukta aizsaulē, un saimnieces dzīvesbiedram, pasliktinoties veselībai, vairs nebija spēka un iespējas par mincēm parūpēties. Tāpēc tika pieņemts ārkārtīgi grūts lēmums, un minces ar asarām acīs tika nogādātas patversmē.

Kādas nedēļas minces mitinājās patversmē, bet pēcāk kāda patversmes brīvprātīgā darbiniece, kura vienmēr visus šeit mītošos minkus iemūžina burvīgās fotogrāfijās, deva viņām pagaidu mājas Piņķos, kur abas kaķenītes jutās kā princeses - tika lutinātas un apčubinātas.

Šeit viņas iejutās ļoti ātri. Un jūlija vidū abas princeses devās uz jaunām mājām Garciemā, kur viņas sagaidīja tāds pats britu šķirnes runčuks. Paldies jaunajiem saimniekiem, ka neizšķīrāt viņas, bet paņēmāt abas kopā.

Ņuša – 8 gadus vecā mincīte patversmē nonāca maija sākumā. Mincītes saimniece tika ievietota pansionātā, un kaķenīte palika bez aprūpes. Viņa bija ļoti saradusi ar savu saimnieci, tāpēc dzīves pārmaiņas un sveši cilvēki mincītei radīja stresu. Bet pēc nepilniem 2 patversmē pavadītiem mēnešiem Ņuša bija kļuvusi par patiesi mīļu un draudzīgu kaķenīti, kas ļoti izbauda cilvēka glāstus. Viņa gan bija pieradusi pie dzīves tikai iekštelpās.

Kaķenīti adoptēja kādi cilvēki, kuriem viņu mincis bija tikko devies aizsaulē, un cilvēki patiesi vēlējās sniegt mājas kādam mincim no patversmes, turklāt kurš ir jau gados un kuram ir mazāka iespēja sagaidīt jaunus saimniekus.

Bonija un Klaids - kucēni piedzima kādā ģimenē no Ukrainas.

Piespiesti pamest savu valsti, ģimene pārcēlās uz dzīvi Latvijā. Ģimenē bija gan grūsna kaķenīte, gan grūsna kucīte, kā arī pati saimniece bija bērniņa gaidībās - ģimenē plānojās pamatīgs pieaugums. Ierobežotās platības dēļ gan mazie kaķēni, gan kucēni tika nogādāti patversmē jaunu saimnieku meklējumos. 

Kaķu bērniem jau tikām palīdzējuši atrast nākotnes mājas, tagad arī suņu mazuļiem esam palīdzējuši sagaidīt jaunus saimniekus.

Abi kucēni bija apguvuši prasmi nokārtoties uz speciālā paklājiņa, kā arī patversmes vetklīnikā saņēmuši pirmo vakcināciju, apstrādi pret iekšējiem parazītiem, kā arī  tika veikta mikročipēšana.

Aktīvais brāļuks Klaids tika adoptēts jūnija beigās, un nu arī žiperīgā un dzīvespriecīgā Bonija devās uz jaunām mājām!