Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

ICAWC 2018

Starptautiskā mājas (istabas) dzīvnieku labturības konference (ICAWC) konference 2018 Krakovā.

No 9. – 11. oktobrim biedrības “Kristīnes Čilveres dzīvnieku draugu biedrības” pārstāvji apmeklēja gadskārtējo Lielbritānijas dzīvnieku aizsardzības organizācijas “DogsTrust” rīkoto Starptautisko mājas (istabas) dzīvnieku labturības konferenci, kas šogad notika skaistajā un vēsturiskajā Polijas pilsētā Krakovā. Šis gads bija īpašs ar to, ka šī bija 20. ICAWC konference pēc kārtas! Konferencē piedalījās pārstāvji no starptautiskām dzīvnieku labdarības organizācijām, NVO un fondiem – gan pionieri dzīvnieku labturības jomā savās valstīs, gan pieredzējuši speciālisti ar daudz jo daudzu gadu pieredzi. Šogad konferenci apmeklēja 271 dalībnieks no 39 pasaules valstīm un 107 dažādām dzīvnieku aizsardzības organizācijām.

Konferences laikā biedrības pārstāvji piedalījās semināros, kuros tika analizētas aktuālās problēmas labturībā un veterinārmedicīniskājā aprūpē - kaķu izmitināšanā patversmēs un pagaidu mājās, ņemot vērā dažādus kritērijus, tostarp, patversmes finansiālos un cilvēkresursus, bet galvenokārt – dzīvnieka dzīves kvalitāti.

Pārējās konferences dienās pārstāvji apmeklēja lekcijas, kuras vadīja gan harizmātiski speciālisti ar daudzu gadu pieredzi dzīvnieku labturības un tiesību aizstāvībā, gan arī bija iespēja klausīties iedvesmojošos veiksmes stāstos no to valstu pārstāvjiem, kur dzīvnieku labturība ir pavisam jauna un nesena joma. Piemēram, bija lieliska iespēja klausīties un mācīties no Maika Ārmsa (Mike Arms), kurš ir dzīvnieku labturības jomā ir strādājis vairāk, kā 40 gadu, lekciju par dzīvnieku labturības nākotni, un par to, kā piesaistīt arvien vairāk sabiedrības locekļu uzmanību dzīvnieku labturībai. Savukārt iedvesmoties varēja no, piemēram, Bulgārijas dzīvnieku aizsardzības organizācijas “Animal Rescue Sofia” pārstāvju Svetlo Petrova un Nadias Stančevas stāstu par to, kā no diviem brīvprātīgajiem, kuri veda pastaigās suņus valstī, kurā dzīvnieku labturības standarti bija pavisam niecīgi, pāris pamazām izveidoja savu dzīvnieku aizsardzības organizāciju. Šobrīd, organizācija diviem brīvprātīgajiem nu ir izaugusi par vienu no lielākajām dzīvnieku aizsardzības organizācijām Bulgārijā, piesaista simtiem brīvprātīgo, piedāvā bezmaksas sterilizācijas bezsaimnieku un maznodrošinātu personu dzīvniekiem, kā arī piedāvā dažādas izglītības programmas.

Dalība konferencē arī ļāva paskatīties uz mūsu pašu biedrību no malas, novērtējot, kādus uzlabojumus būtu nepieciešams veikt, un novērtēt to, ko jau esam izdarījuši. Reizēm, lai cik grūti tas nebūtu, mums ir jāizvērtē, vai mēs spējam palīdzēt dzīvniekam konkrētā situācijā, uzņemoties vairāk, kā ir mūsu spēkos. Šķiet, ka vissvarīgākā atziņa, apmeklējot konferenci, bija tas, ka jebkurā situācijā, ar ko mēs saskaramies, pirmajā vietā ir dzīvnieka dzīves kvalitāte.