Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās no 10.00 līdz 16.00 un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

5.Septembris, 2019

Garfilda piedzīvojumi - laimīgais stāsts augustā!

Garfilds patversmē nodzīvoja turpat 8 mēnešus, bet laimīgi nu ir ģimenē! Viņa stāsts ir garš un piedzīvojumu pilns.

Saulainā runča Gārfilda dzīvē janvāri iezīmējās “tumšā svītra”. Saimniece atnesa viņu uz patversmi. Ir dažādi iemesli, kāpēc cilvēki ir spiesti to darīt: kādam ģimenes loceklim atklājas alerģija, ir jāpārceļas uz citu dzīves vietu, kur dzīvnieku turēt nevar, mainās finansiālie apstākli vai rodas citi iegansti, kas liek saimniekiem ar asarām acīs šķirties no sava mīluļa. Diemžēl neviens no šiem iemesliem uz Garfildu neattiecās - viņa saimniece vienkārši viņu atnesa uz patversmi, daudz neko nepaskaidrojot. Par Gārfilda jauno dzīves vietu kļuva patversmes būris. Kaķi (tāpat kā cilvēki) dažādi reaģē uz pārmainām savā dzīve. Ir tādi, kurus ierobežotā telpa pilna ar citiem ūsaiņiem padara īgnus un nervozus, kas patiesībā nemaz nav raksturīgs viņu īstai dabai. Gārfīlds ar katru nākamo patversmē pavadīto mēnesi kļuva arvien neiecietīgāks savās izpausmēs, ko arī neslēpa to no potenciālajiem adoptētājiem. Bet augusta sākumā uz patversmi atnāca sieviete, kuru ne tikai uzrunāja runča greznais izskats, bet arī nenobiedēja viņa “niķi”.  Tika parakstīts adopcijas līgums un Gārfilds devās uz savām jaunām mājām. Bet diemžēl viņa likstas vēl nebija beigušās. Kā drīz vien izrādījās, jaunā saimniece bija emocionāli nenosvērta būtne, kura bija pārliecināta, ka dzīvnieku laimīgu padarīs skaistas rotaļlietas, našķīši, rozā tualetes kastīte un mākslīgiem dārgakmeņiem izrotāti iemauktiņi. Viņa regulāri zvanīja uz patversmi  un sūdzējās par to, ka runcis ir nejauks un uzvedas agresīvi, bet visus ieteikumus ignorēja. Arī ieteikums atgriezt runci atpakaļ patversmē tika ignorēts,  – šī opcija ir pieejama visiem adoptētājiem, ja gadījuma neizdodas atrast kopējo valodu ar adoptēto dzīvnieku.

Tas viss bijā beidzies traģiski – vienā nejaukā dienā, pēc kārtēja “konflikta,” Gārfīlds tika izmests uz ielas.

Jebkurš mājas kaķis,  nonākdams uz ielas, piedzīvo milžu šoku, reti kurš var pielāgoties un izdzīvot, bet Gārfildam paveicās – viņu pamanīja KRIETNI cilvēki, kuri uzreiz saprata, ka kaķītis ir nonācis nelaimē un bija gatavi palīdzēt. Glābēji centīgi un mērķtiecīgi meklēja Gārfilda saimniekus sociālajos tīklos, līdz noskaidroja, ka tas ir bijušais patversmes iemītnieks. Garfilds tika atvests uz patversmi, bet ne, lai viņu šeit atstātu, bet gan, lai parakstītu  adopcijas dokumentus - viņi bija nolēmuši Garfildam dot mājas,  jo vienkārši nevarēja šķirties no runča - viņus apbūra mierīgs, maigs, pašpietiekams, labsirdīgs un kārtīgs ūsainis. Nesen patversmes pārstāvis sakontaktējās ar Gārfilda glābēju ģimeni un noskaidroja, ka tieši tāds viņš ir arī šobrīd. Un izskatās, ka viņa dzīve ir sākusies “saulainā strīpa”.

Vienīgais, ko mainīja runča jaunie saimnieki, bija viņa vārds, lai visas likstas nekad vairs neatrod ceļu atpakaļ pie viņa.. Tagad viņu sauc vienkārši un acīmredzami -  RUDAIS.

Tāds ir Garfilda stāsts un piedzīvojumi, kuriem viņš izgāja cauri, līdz beidzot iemantoja mieru, mīlestību un rūpes!

Paldies visiem labajiem cilvēkiem, kuri iesaistījās un palīdzēja un nepalika vienaldzīgi.