Fr. Candera ielā 4, Rīgā
Pirmdiena - 11:00 - 19:00
Otrdiena - 10:00 - 17:00
Trešdiena - 10:00 - 17:00
Ceturtdiena - SLĒGTS
Piektdiena - 11:00 - 19:00
Sestdiena - 10:00 - 17:00
Svētdiena - SLĒGTS
Tieši pēc nedēļas, 24.maijā, notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Dzīvnieku Drauga fonds līdz ar citām Eiropas dzīvnieku aizsardzības organizācijām, kas apvienojušās federācijā “Eurogroup For Animals”, aicina vēlētājus nākamsestdien doties pie vēlēšanu urnām un atdot savu balsi par dzīvniekiem.
Katra vēlētāja balss var būt nozīmīga miljardiem dzīvnieku labklājībai nākotnē. Lai gan Lisabonas līgumā ir atzīts, ka dzīvnieki ir jutīgas būtnes, dzīvnieku labklājība Eiropas Savienībā ir cieši saistīta ar ekonomiskām interesēm. Dzīvnieku skaits, kurus tās ietekmē, ir milzīgs - Eiropas Savienībā ik gadu divi miljardi putnu un 300 miljoni mājlopu tiek izmantoti pārtikas ieguvei, 12 miljonus dzīvnieku izmanto eksperimentiem, 11 miljoni vistu, aitu, govju, zirgu un cūku tiek nokauti Eiropas kautuvēs, 280 miljoni dzīvu dzīvnieku tiek pārvadāti pa ES dalībvalstu ceļiem. Eiropiešu mājās dzīvo apmēram 60 miljoni suņu un 64 miljoni kaķu.
Dzīvnieku aizsardzības organizāciju rīkotajā kampaņā “Eiropas sirds dzīvnieku labklājībai” vairāk nekā 200 deputātu kandidāti no 28 ES dalībvalstīm, tostarp septiņi no Latvijas, ir parakstījuši “Solījumu par dzīvnieku aizsardzību un labturību”, apņemoties ievēlēšanas gadījumā strādāt, lai būtiski uzlabotu dzīvnieku apstākļus Eiropas Savienībā. Tā ir ļoti nozīmīga apņemšanās, jo ES institūcijas un normatīvie akti spēlē milzīgu lomu dzīvnieku labturības jomā.
Pēdējās desmitgadēs Eiropas Savienība ir pieņēmusi vairākus ļoti nozīmīgus lēmumus dzīvnieku apstākļu uzlabošanai – jau 1986.gadā ES atteicās no teļu sprostiem, bet 2013.gadā – no individuālajiem sivēnmāšu aizgaldiem, kuros cūku mātes nevarēja pat pakustēties. 2012.gadā tika aizliegta dējējvistu turēšana tā dēvētajos sprostbūros, bet 2013.gadā stājās spēkā aizliegums izmēģināt uz dzīvniekiem skaistumkopšanas līdzekļus.
Tomēr joprojām ES ir daudz problēmu gan ar spēkā esošās likumdošanas ieviešanu, gan jauna regulējuma izstrādi tādās jomās kā intensīvā lauksaimniecība, kurā miljoni dzīvnieku pavada mūžu ciešanās, suņu un kaķu labturība, klaiņojošo dzīvnieku kontrole un savvaļas dzīvnieku aizsardzība. Tie ir jautājumi, kuriem būtu jābūt jaunā Eiropas Parlamenta redzeslokā, tāpēc ikviena vēlētāja balss ir svarīga, lai dzīvē tiktu piepildīta Lisabonas līgumā ietvertā apņemšanās: “Nosakot un īstenojot Kopienas lauksaimniecības, zivsaimniecības, transporta, iekšējā tirgus un pētniecības un tehnoloģiju attīstības un Kosmosa izpētes politiku, Kopiena un dalībvalstis velta pienācīgu uzmanību dzīvnieku kā jutīgu būtņu labturības prasībām.”
Informāciju par Solījumu dzīvniekiem parakstījušajiem deputātu kandidātiem var iegūt kampaņas mājas lapā www.voteforanimals.eu.