Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās no 10.00 līdz 16.00 un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

4.Jūlijs, 2016

"Dzīvnieku Drauga" paveiktais jūnijā

2016.gada jūnijā patversmē “Dzīvnieku draugs” uzņemti 32 kaķi un papagailītis, bet no patversmes adoptēti 22 kaķi. Vidēji patversmē ik dienas uzturējās 60 kaķi.

Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros jūnijā sterilizēti 78 bezpajumtes kaķi. Veterinārmedicīniskā palīdzība sniegta 6 kaķiem, 4 dzīvniekiem veikti vīrusu infekcijas slimību testi, diviem kaķiem - sēnīšu infekciju testi, kā arī izmeklēti divi asins paraugi. Profilaktiskie pasākumi – attārpošana, atblusošana – veikti 68 dzīvniekiem.

Laimīgie stāsti jūnijā

Kaķēni

Arī jūnijā patversmē turpinājās kaķēnu pieplūdums – no 32 uzņemtajiem minčiem 22 bija tieši kaķēni, vairāki no tiem – pavisam maziņi, barojami ar pudelīti. Lielākā daļa mazuļu patversmē nonāk no ielas un vairums no viņiem cieš no dažādām kaitēm – vīrusu infekcijām, ādas slimībām un citām vainām. Tāpēc „kaķēnu laikā” patversmes izdevumi ievērojami palielinās, jo jāmaksā gan par medikamentiem, gan spēcinošiem konserviem, gan speciālo mākslīgā piena maisījumu vismazākajiem iemītniekiem. Tāpēc īpašs prieks, ka 18 mazminči, atveseļojušies, atkopušies un dzīvesprieka pilni, jūnijā devās uz jaunajām mājām.

Blankita

Baltā kaķenīte, kas patversmē tika nosaukta par Blankitu, dzīvoja kādā Rīgas ielas kaķu kolonijā. Kādu dienu kolonijas aprūpētāji ievēroja, ka Blankita ir pavisam savārgusi, zaudējusi apetīti un izskatās slima. Mince tika nogādāta „Dzīvnieku Drauga” sociālajā veterinārajā klīnikā, kur izmeklējumos atklājās, ka kaķenīte slimo ar bīstamu un Latvijā reti sastopamu kaiti – ērču pārnēsātiem asinsparazītiem.

Pēc konsultēšanās ar speciālistiem Blankitai tika nozīmēta ārstēšana, kas ilga vairākas nedēļas. To laikā atklājās, ka baltā mincīte, lai gan nākusi no ielas, ir ārkārtīgi mīļš, draudzīgs un komunikabls kaķis, tāpēc tika nolemts nevest viņu atpakaļ uz viņas koloniju, bet paturēt patversmē cerībā sameklēt viņai jaunus saimniekus.

Tagad Blankita ir izveseļojusies un pacietīgi gaida cilvēkus, kas vēlētos dot viņai jaunas, siltas mājas.

Rūdis - Miķelis

Arī rudais runčuks Rūdis – Miķelis uz sociālo veterināro klīniku „Dzīvnieku Draugs” tika nogādāts no kādas ielas kaķu kolonijas ar ļoti nopietni bojātu actiņu. Pēc izmeklēšanas un konsultēšanās ar speciālistiem tika konstatēts, ka slimā actiņa vairs nav glābjama un nepieciešama operācija, kuras laikā bojātā acs tiktu izņemta. Operāciju un pēcoperācijas aprūpi Rūdis – Miķelis pārcieta kā īsts drosminieks, ļaujot veikt visas sāpīgās un nepatīkamās procedūras, jo pēc rakstura ir neticami mīlīgs un draudzīgs kaķis, kam nav lielāka prieka kā pieglausties cilvēkam un skaļi murrāt.

Marķīze

Marķīze ir dzīvs piemērs tam, ka dzīvnieku nekādā gadījumā otram cilvēkam nedrīkst dāvināt, ja vien nav pilnīgi skaidri zināms, ka cilvēks patiešām dzīvnieciņu vēlas un ir gatavs sniegt tam visu nepieciešamo.

Marķīze tika pasniegta kādai sievietei kā dāvana svētkos, bet sieviete nepavisam nevēlējās kaķi un nebija gatava rūpēm par dzīvnieku. Tā 10 mēnešus vecā Marķīze nonāca patversmē, kur sākumā jutās apmulsusi un nelaimīga – apkārt tik daudz nepazīstamu cilvēku, milzums svešu kaķu, arī pati telpa nemaz neizskatās pēc mājām! Tomēr pēc vairākām panikas un izmisuma dienām Marķīze samierinājās ar jauno dzīvesvietu un kļuva par vienu no drošākajām un mīlīgākajām kaķu istabas iemītniecēm.

Arī jaunajās mājās Marķīze iejutās ātri vien, priecējot saimniekus ar savām skaļajām dzirnaviņām.

Leo

Runcītis Leo pirms vairākiem gadiem tika adoptēts kādā ASV dzīvnieku patversmē. Runčukiņš no Amerikas patversmes tika adoptēts ar izoperētiem nadziņiem - acīmredzot, vēl iepriekšējiem saimniekiem minkas nadziņi bija traucējuši. Nav zināmi iemesli, kāpēc cilvēki bija kaķīti nodevuši dzīvnieku patversmei, bet Leo uzsmaidīja laime un viņš iemantoja jaunu gādīgu un mīlošu ģimeni. Sākotnēji viss jau likās labi un dzīve ritēja kā lielākajai daļai mājas minku. Taču tad sākās pārmaiņas: ģimene kopā ar Leo pārcēlās uz Latviju un gaidīja ģimenes pieaugumu, nemaz nenojaušot, ka gaidāmajam mazulītim būs alerģija no kaķīša kažociņa. Kad tas atklājās, no septiņgadīgā mīluļa ar asarām acīs nācās šķirties, un Leo atkal nonāca dzīvnieku patversmē, tikai šoreiz Latvijā.

Nu Leo ir vēlreiz devies uz mājām, un gribas ticēt, ka šoreiz tās būs uz visiem laikiem.

Skārleta

Skaistule Skārleta ar zilpelēko kažociņu un kuplo vāverasti tika atrasta kādā Rīgas pagalmā. Tobrīd gan viņa nemaz neizskatījās pēc skaistules – novājējusi līdz pēdējam, noplukusi, savēlusies un dziļi nelaimīga.  Neviens nezina, kā viņa nonāca uz ielas, jo raksturā mince ir draudzīga, labdabīga un ļoti uzticas cilvēkiem.

Patversmē Skārleta pamazām atkopās un kļuva jo dienas jo skaistāka, taču par nelaimi novārdzinātais organisms bija ļoti uzņēmīgs pret dažādām slimībām, tāpēc mincei ne reizi vien nācās kādu laiku uzturēties slimo kaķu karantīnā.

Tomēr katram kaķim reiz atnāk viņa cilvēks, un arī Skārleta galu galā sagaidīja savējo. Tagad viņa ir maiga un uzticama draudzene jaunam vīrietim un viņa mazajai meitiņai.

Aktivitātes jūnijā:

Jūnijā patversme iesaistījās Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajā skolēnu vasaras darba programmā, dodot darbu vairākiem patversmes brīvprātīgajiem. Jauniešu ieguldījums patversmes darbā ir ļoti nozīmīgs īpaši pašlaik, kad patversmē mīt daudz mazo kaķēnu, kuru kopšana un aprūpe prasa daudz laika un rūpju.