Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās no 10.00 līdz 16.00 un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

3.AUgusts, 2016

Dzīvnieku Drauga paveiktais jūlijā

2016.gada jūlijā patversmē “Dzīvnieku draugs” uzņemti 54 dzīvnieki – 51 kaķis, papagailītis un 2 trusīši, bet no patversmes adoptēti 40 dzīvnieki – 38 kaķi un abi trusīši.

Vidēji patversmē ik dienas uzturējās 70 kaķi.

Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros jūlijā sterilizēti 105 bezpajumtes kaķi. Veterinārmedicīniskā palīdzība sniegta 35 dzīvniekiem, 16 kaķiem veikti vīrusu infekcijas slimību testi, bet sešiem kaķiem - sēnīšu infekciju testi. Profilaktiskie pasākumi – attārpošana, atblusošana – veikti 103 dzīvniekiem.

Laimīgie stāsti jūlijā

Robins Huds

Mazais Robins Huds varēja arī neizdzīvot - patversmē viņš nonāca vārda tiešā nozīmē pusdzīvs.

Minci atrada uz ielas ļoti smagā stāvoklī. Kaķēna kažociņā čumēja un mudžēja blusas, kas mazulim vārda tiešā nozīmē bija izsūkušas gandrīz pēdējo asins lāsi. Robinam nekavējoties tika pārlietas asinis un uzsākta intensīva ārstēšana, lai gan cerības, ka novārgušais kaķēns izķepurosies, nebija lielas. Tomēr mincis izrādījās īsts Robins Huds - cīnītājs! Jau pēc dažām dienām, vēl lāgā nespēdams noturēties uz kājām, viņš kāri locīja iekšā visus labumus, kas viņam tika piedāvāti, lai ātrāk atgūtu spēkus 

Nu Robins ir atkal pavisam vesels, noplukušais kažociņš ataudzis un spīd un laistās, no blusu tūkstošiem vairs nav ne vēsts. Vienīgais, kas viņam vēl vajadzīgs - drošas un siltas mājas.

Mincendorfs

Krāšņais runcis Mincendorfs aprīļa vidū pieklīda pie kāda nama Kaplakas ielā un vairs negāja projām. Runcis pilnīgi noteikti ir bijis mājas kaķis, taču neviens viņu tā arī nemeklēja. Pašam Mincendorfam pēc viņa izdarībām, rakstura un izskata tā vien liekas, ka viņš ir visu Kaķu Kaķis. Auguma aprisēs ļoti svarīgais runcis uz apkārtējo dzīvi, vismaz patversmes telpās, raugās kā no augšas. Tomēr viena vājība gan viņam piemīt - bumbiņa. Ar to Mincendorfs var rotaļāties stundām ilgi - ja gadās kompanjons, kas bumbiņu pamet, runcis to kā sunītis atnes atpakaļ, sak, met vēl! Ja kompanjona nav, var iztikt tāpat - tāpēc jau kaķim ir dotas ķepas, lai pamestu bumbiņu pats sev!

Mincendorfa stāsts ir īpašs, jo viņu, jau pieaugušu liela auguma kaķi, par savējo izvēlējās ģimene, kurā ir pavisam mazs zīdainītis. Patversmēs ir labi zināms, cik bieži cilvēki atsakās no saviem mājdzīvniekiem, kad ģimenē ienāk bērniņš – bieži vien pilnīgi bez iemesla, vienkārši tamdēļ, ka stereotipiski pieņem: dzīvnieks noteikti izraisīs alerģiju un/vai apdraudēs bērnu. Ar Mincendorfu notika tieši pretējais – viņu izvēlējās, nebaidoties, ka viņš varētu ko nodarīt mazulim. Un nekļūdījās – kā liecina no jaunajām mājām atsūtītās bildes, runcis ir kļuvis par pasaules labāko bērnaukli.

 

Samtiņš un Faiko

Gan Samtiņš, gan Faiko pirms nonākšanas patversmē bija mājas minči. Faiko tika adoptēts no patversmes kā mazs kaķēns. Diemžēl, sasniedzot jaunekļa vecumu, Faiko izpaudās atsevišķas uzvedības problēmas - viņš mēdza nokārtoties ārpus kastītes, tāpēc viņš tika nogādāts atpakaļ patversmē. Iespējams, šāda uzvedība bija saistīta ar to, ka Faiko nebija kastrēts, jo patversmē pēc kastrācijas runčuks vairs nekādas blēņas nedarīja. Savukārt Samtiņš tika atrasts Iecavā kāda nama kāpņu telpā - apmēram gadu vecs, ļoti mīlīgs un labi kopts. Taču diemžēl neviens viņu tā arī nemeklēja....

Abi ogļmelnie kaķu puikas ir īsti elegances iemiesojumi – graciozi, koši zaļām acīm, lunkani kā panteras. Taču diemžēl melnie kaķi garajā patversmju rindā uz adopciju allaž nonāk pēdējā vietā – cilvēki labprātāk izvēlas citu krāsu murrātājus. Tomēr Samtiņam un Faiko paveicās – pēc viņiem atbrauca tieši melno kaķu mīļotāji, un, nevarot izšķirties, kuru no abiem izvēlēties, nolēma vest mājās abus kopā.

Trusīši Jūlijs un Augustiņš

Trusīšus Jūliju un Augustiņu kāds iebāza kartona kastē kopā ar 5 kg auzu pārslu un pameta pie atkritumiem. Nav zināms, cik ilgi abi bija sēdējuši šaurajā kastē uz pārslu maisa +30 grādu karstumā, taču, par laimi, pirmie viņus pamanīja labi cilvēki, nevis kāds suns vai ļaundaris. Tā abi pārkarsušie un pārbijušies trusēni nonāca patversmē.

Jo dīvaināks šis stāsts šķiet tāpēc, ka abi trušu puikas ir pilnīgi veseli, ļoti draudzīgi un labi audzināti - prot kārtoties kastītē un labprāt staigā un rotaļājas brīvībā, ārpus būrīša – skaidri redzams, ka iepriekšējie saimnieki par viņiem labi rūpējušies.

Lai nu kā nebūtu, nu jau Jūlijs un Augustiņš mīt jaunās mājās – plašā lauku saimniecībā ar iespēju izskrieties pa zaļu zālīti.

Aktivitātes jūlijā

  • Jūlijā patversme turpināja līdzdalību Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajā skolēnu vasaras darba programmā, dodot darba iespējas jauniešiem. Skolēnu ieguldījums patversmes darbā ir ļoti nozīmīgs īpaši pašlaik, kad patversmē mīt daudz mazo kaķēnu, kuru kopšana un aprūpe prasa daudz laika un rūpju.
  • Jūlijā nodibinājums aktīvi iesaistījās diskusijās par Zemkopības ministrijas iecerētajām izmaiņām suņu obligātās apzīmēšanas un reģistrēšanas sistēmā, kas paredzēja atcelt sistēmas ieviešanu līdz 2017.gada 1.janvārim un būtiski mainīt apzīmēšanas un reģistrācijas kārtību. Nodibinājums neatbalsta šo ieceri un savu negatīvo viedokli un argumentus izteica gan rakstiskos atzinumos par ZM sagatavotajiem normatīvo aktu projektiem, gan arī klātienē Ministru Kabineta Komitejas sēdē un Koalīcijas padomē.
  • Jūlija beigās „Dzīvnieku Draugs” izstrādāja un saskaņoja ar Pārtikas un veterināro dienestu apmācību programmu sabiedriskajiem dzīvnieku labturības inspektoriem. Plānots, ka apmācības tiks uzsāktas rudenī. Apmācības izgājušie sadarbībā ar PVD varēs iesaistīties suņu labturības uzraudzībā. Apmācībās tiks aicināti piedalīties gan „Dzīvnieku Drauga” biedri un brīvprātīgie, gan citu organizāciju pārstāvji.
  • 14.jūlijā „Dzīvnieku Drauga” pārstāvis piedalījās konferencē''UZŅĒMĪGO pasākums'', kas veltīta sociālās uzņēmējdarbības attīstībai. Konference notika projekta SEED (Kompleksi pasākumi sociālās uzņēmējdarbības izglītības veicināšanai - www.seedproject.eu) ietvaros.