Ziedo mums!
Ziedo mums!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 18.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 18.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

23.Februāris

“Dzīvnieku drauga” patversmei šodien - 20!

2001. gada 23. februārī Pārdaugavā, Fridriha Candera ielā 4 durvis vēra dzīvnieku patversme – labestības māja “Dzīvnieku Draugs”. Divdesmit gadu laikā no patversmes "Dzīvnieku draugs" uz jaunām mājām ir devušies vairāk nekā 17 000 dzīvnieki - suņi, kaķi, kāmīši, truši, žurciņas, mājas seski, šinšillas, smilšu pelītes, papagaiļi, bruņurupuči un pat pundurcūciņa un pitons. Šobrīd patversmē aprūpē kaķus un sniedz veterināros pakalpojumus cietušiem, bezsaimnieku dzīvniekiem.

Ideja Latvijā veidot un finansēt dzīvnieku labestības centru – patversmi Apvienotajā Karalistē dzīvojošajai latvietei Kristīnei Čilverei radās 20. gadsimta 90.  sākumā. “Šo centru es domāju kā namu, kurā valdīs labestība pret dzīvniekiem, kur tiks darīti vērtīgi darbi, kas nesīs labu gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem,” uzsvēra Kristīne Čilvere. Šim mērķim viņa atvēlēja savu zemi Pārdaugavā, Fr.Candera ielā, kā arī novēlēja daļu sava īpašuma.

Projekta īstenošanai Kristīne uzrunāja latviešu uzņēmēju no ASV Justu Karlsonu, kurš piekrita uzņemties juridisko, finansiālo, investīciju un pārvaldes lietu kārtošanu. Savukārt ASV dzīvojošā latviešu veterinārārste Liene Dindone pēc Kristīnes lūguma apņēmās rūpēties par centra veterinārmedicīnisko labiekārtošanu. Lielu darbu un enerģiju centra tapšanā ieguldīja trimdas latviete, mākslas vēsturniece un mecenāte Ieva Marija Laukers. Projektēt centru piekrita latviešu arhitekts Andrejs Ģelzis.

Centra ēkas projektu sāka izstrādāt 1998. gadā. Plānošanas un celtniecības uzsākšana prasīja neskaitāmas atļaujas un pārrunas, bija jāpārvar dažādi birokrātiski šķēršļi. Formalitātes patversmes būves uzsākšanai prasīja vairāk nekā gadu, taču galu galā 2001. gada 23. februārī Pārdaugavā, Fridriha Candera ielā 4 durvis vēra dzīvnieku patversme – labestības māja “Dzīvnieku Draugs”.

Lai gan ēkas projektēšanas un celšanas laikā vēl nebija izdoti noteikumi, kas noteiktu prasības, „Dzīvnieku draugs” tika veidots pēc labākajiem starptautiskajiem standartiem – tolaik tā bija vienīgā patversme Latvijā ar infrastruktūru, kas atbilda visaugstākajiem dzīvnieku labturības standartiem. Centra ēkā atrodas ne vien telpas dzīvnieku patversmei, bet ir iekārtotas telpas izglītojošiem pasākumiem un brīvprātīgo mītne. Centra būvniecības izmaksas tam laikam bija ļoti ievērojamas - 350 000 latu. Tik liela summa dzīvnieku aizsardzībā Latvijā līdz tam nekad nebija ieguldīta, un arī mūsdienās šādas investīcijas ir uz pirkstiem skaitāmas.

2013. gadā organizācija ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu izveidoja Latvijā pirmo sociālo veterināro klīniku, kas sniedz palīdzību nelaimē nonākušiem bezpajumtes un trūcīgo iedzīvotāju dzīvniekiem, kā arī īsteno ielas kaķu sterilizācijas programmu "noķer - sterilizē - atlaiž".

“Dzīvnieku drauga” mērķis ir ne tikai nodrošināt pamesto dzīvnieku aprūpi un iekārtošanu jaunās mājās, bet arī nest pasaulē dzīvnieku aizsardzības idejas, izglītojot sabiedrību, rīkojot informatīvus pasākumus, kampaņas un citas aktivitātes.

Jāatzīmē, ka “Dzīvnieku draugs” nesaņem valsts vai pašvaldību finansējumu, bet darbojas tikai pateicoties mecenātiem Karlsonu ģimenei, Berga Bazāra saimei, Borisa un Ināras Teterevu fondam, fondam “Ziedot”, Bridžitas Bardo fondam (Francija), SIA “Ēka-centrs” un plašajam ziedotāju atbalstam.

Dzimšanas dienā pateicamies visiem mūsu atbalstītājiem, ziedotājiem, draugiem! Vēlam veselību mūsu bijušajiem iemītniekiem, izturību visām ģimenēm un mums visiem vēlam nepazaudēt spēku grūtajā laikā! Mēs esam stiprāki par īslaicīgajām grūtībām, un noteikti spēka pilni tiksimies, lai klātienē atzīmētu “Dzīvnieku drauga” patversmes 20-to dzimšanas dienu!heart