Adoptē mīluli!
Adoptē mīluli!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

1.Februāris

Ceturtdien Saeima lēma par izmaiņām Ieroču aprites likumā.

Ceturtdien 31. janvārī, Saeima lēma par izmaiņām Ieroču aprites likumā, paredzot, ka medībās ieroci var lietot arī pusaudži no 16 gadu vecuma.

Kā vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga" Zemkopības ministrija, piedāvājot šādu priekšlikumu, norāda, ka tas esot nepieciešams, jo “mednieku skaits sarūkot, plokot arī jauniešu interese par medībām. Tāpēc bērni esot jāvilina mežā un iespēja pašiem šaut to veicināšot, iestādes nostāju pārstāstīja raidījumā. Turklāt mednieki tāpat atļaujot pusaudžiem iemēģināt ieročus, lai arī tas ir aizliegts.”

Pirms vairākiem gadiem Zemkopības ministrijā bija darba grupa, kurā no mednieku puses jau izskanēja šis priekšlikums, bet tika noraidīts gan no Iekšlietu ministrijas ekspertu puses, gan no dažādām NVO. Mednieki lietoja to pašu argumentu – tā ir pusaudžu "aicināšana pie dabas", kas esot alternatīva datorspēlēm un "sliktām filmām". Joprojām skumji, ka mednieku ģimenes pusaudžiem saredz tikai divas alternatīvas - nogalināšana "pie dabas" vai datorspēles.

Galvenais jautājums, uz kuru, mūsuprāt, bija jāatbild katram deputātam balsojot: vai varu atbalstīt, ka pusaudzim tiek dots ierocis nogalināšanai izklaidei?

Otrs jautājums: vai varu atbalstīt, formāli legālu, bet pēc būtības negodīgu un nepieņemamu tiesību akta grozījuma ceļu - ļoti sensitīvs, sabiedrības daļā pilnībā nepieņemams priekšlikums tiek “iečukstēts, pareizajā ausī”, lai to caur Saeimas komisiju virzītu tieši uz otro likumprojekta lasījumu, tādējādi līdz minimumam samazinot diskusiju un viedokļu izteikšanas laiku un iespēju.

Cerējām uz jaunās Saeimas veselo saprātu, un godprātību, bet diemžēl arī šoreiz - par velti.
Paldies sakām visiem tiem deputātiem, kuri veselajam saprātam klausīja un balsoja PRET to, lai arī bērni drīkst izklaides pēc nogalināt dzīvniekus! Un skumjas ir par to 51 deputātu, kuri balsojuši par to, lai 16 gadīgi bērni drīkst izmantot ieročus.