Ziedo mums!
Ziedo mums!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 16.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 16.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

31.AUgusts

AUGUSTA LAIMĪGIE STĀSTIŅI!

Augusta mēnesis patversmē ir bijis patiesi ražens un veiksmīgs! Šomēnes patversmē uzturējās dažādu vecumu kaķēni, kā arī daudzi pieaugušie mincīši. Kopumā tika uzņemti 30 kaķi, no kuriem 23 bija kaķēni. Šomēnes mājās devās 22 kaķīši, tostarp 17 kaķēni.

Patiess prieks par kaķēniem Māru un Madaru, kā arī mincīti Rasu, kuri patversmē uzturējās jau no maija mēneša un beidzot šomēnes devās uz jaunajām mājām. 

Laimiņš un Laimdotis – Divus mēnešus vecie kaķēni tika atrasti bez māmiņas ceļā malā Baltezerā. Kādu laiku mazuļi dzīvoja pagaidu mājās pie patversmes darbinieces, kamēr tika ārstētas iekaisušās actiņas. Mājās viņi sadraudzējās ar bērniem, tur mītošo kaķi un zarkukaiņiem.

Pēc neilga laika Laimdotis un Laimiņš jau bija kļuvuši par īsti mīluļiem – mīlēja sēdēt patversmes apmeklētājiem rokās, tās aplaizīt un kārtīgi pamurrāt. Tā kā arī šogad patversmē bija ieviesta karantīna kaķu infekciju dēļ, ilgu laiku mazuļi nevarēja doties mājās.

Taču tiklīdz nu jau izaugušajiem kaķēniem parādījās iespēja doties mājās, viņi tika adoptēti uz jaunajām mājām. Lai gan brālīši nedevās uz vienām mājām, katrs no viņiem tika pie lieliskas ģimenes! Esam jau saņēmuši vēstulīti no Laimiņa jaunajām mājām, to varat izlasīt mūsu mājaslapā sadaļā “Vēstules no mājām”.

Māra un Madars – Četri kaķēni piedzima aprīļa sākumā kādai nesterilizētai mājas kaķenei. Jau agrāk šī kaķenīte bija nesusi pasaulē mazus kaķēnus, bet diemžēl visus piemeklēja viens liktenis – tie tika “nosūtīti uz Jūrskolu”. Pateicoties apkārtējiem iedzīvotājiem, šos kaķēnus nesagaidīja šāds liktenis. Tā vietā visi četri mazuļi tika nogādāti patversmē.

Diemžēl vasarās kaķīšiem bieži pastāv infekcijas risks, un arī šis gads nebija izņēmums. Māra, Lelde, Madariņš un Līva saslima ar vīrusu, bet tomēr, izejot ilgu ārstēšanas kursu, visi kaķēni veiksmīgi izveseļojās.

No visas ģimenes Māra un Madars palika patversmē visilgāk. Madariņš pa nepilnajiem trīs mēnešiem patversmē bija ļoti apvēlies, un viņam jau bija izveidojusies kārtīgs tauku slānītis. Tieši tādēļ abi draiskuļi tika laisti skraidīt pa telpu – tad viņi gan izskraidījās, gan izspēlējās. Kaķēni savus jaunos saimniekus gaidīja diezgan ilgi - Māra devās uz jaunajām mājām 13. augustā, bet Madars uz jauno dzīvesvietu devās 23. augustā.

Rasa – Trīs gadus vecā kaķenīte Rasa nonāca patversmē 11. maijā. Iepriekš viņa kopā ar citiem kaķīšiem bija dzīvojusi kādā veco ļaužu pansionātā. Taču neizmērojami mīļā rakstura dēļ pūkainā skaistule tika nogādāta patversmē.

Ierodoties patversmē, Rasu neizbrīnīja ne svešie, jaunie cilvēki, ne daudzie apkārtesošie kaķi – viņa izmantoja katru iespēju pieglausties patversmes darbiniekiem pie kājām vai apsēsties tiem klēpī. Diemžēl ļoti ilgu laiku par kaķenīti neviens neinteresējās. Tikai augusta beigās Rasa devās uz īstajām mājām – kur viņa tiek mīlēta un bužināta ikkatru dienu.

Foto: Laimiņš, kurš nesen devās mājās.