Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 18.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 18.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

28.Jūlijs

Atskaite par jūlija mēnesi!

Jūlijs patversmē nav bijis viegls mēnesis. Kā katru vasaru, ir uzņemts ļoti liels skaits kaķēnu. Vairums mazuļu nākuši no ielas, no pagrabiem, no netīrām vietām un pagalmiem - ļoti daudzi ar infekcijām un vīrusiem. Ir veikti 73 vīrusu infekciju ekspress testi.

Tomēr liels preks par 16 kaķīšiem, kuri devušies uz jaunām mājām. Īpaši atzīmējams mazā Džaspera stāsts, kurš lasāms šeit:http://www.dzd.lv/jaunumi/maza-cinitaja-dzaspera-stasts-update.html. (foto). Arī mincīte Sima sagaidīja savu jauno saimnieci un jūlijā devās uz jaunām mājām.

Veterinārmedicīnas profilakses pasākumi “Dzīvnieku drauga” veterinārajā klīnikā jūlijā - kopā veikta 31 vakcinācija patversmē mītošajiem kaķiem, 45 attārpošanas, 47 bezsaimnieku kaķeņu sterilizācijas un 18 kastrācijas - kopskaitā 65 operācijas.  Prieks, ka jūlija sākumā esam saņēmuši priecīgu ziņu -  arī šogad - jau septīto gadu pēc kārtas, pateicoties Bridžitas Bordo fondam Francijā, biedrībai ir piešķirti līdzekļi bezsaimnieku kaķu sterilizācijai, kas šajā mēnesī jau ir uzsākta.

 Veterinārmedicīniskā palīdzība vīrusu infekciju un traumu gadījumos sniegta 30 dzīvniekiem - 4 kaķiem veikta ausu ērcītes ārstēšana; 5 kaķīši lietoja sistēmiskas un lokālas antibiotikas rinotraheīta un konjunktivīta dēļ; 16 kaķiem tika nozīmēta speciāla diēta, gremošanas trakta fermenti caurejas dēļ; 2 uz ielas dzīvojošiem kaķīšiem tika izrauti bojātie zobiņi un notīrīts zobakmens; 1 kaķis noskūts un 2 uz ielas dzīvojošie kaķīšiem veikta nabas trūces operācija. Vienam ļoti paveicās, ka brīvprātīgie ķērāji kaķīti atveda līdz mums, jo nabas trūce bija acīmredzot ļoti sena un liela, ka nopietni apdraudēja kaķīša veselības stāvokli, jo lielākā daļa vēdera orgānu (zarnas) atradās brukas vietā (ārpus vēdera muskuļiem, zem vēdera ādas).