Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - saziņa

Otrdiena - saziņa

Trešdiena - saziņa

Ceturtdiena - slēgts

Piektdiena - 10.00 - 17.00

Sestdiena - 10.00 - 17.00

Svētdiena - slēgts

Sazināties, rakstot e-pastu vai zvanot

6.Novembris, 2023

ATCEROTIES FILANTROPU BORISU TETEREVU

Šogad filantropam Borisam Teterevam apritētu 70 gadi. Viņa darbi, idejas un aizrautība daudzus iedrošināja jauniem sasniegumiem, mainīja pasauli, Latviju, sabiedrību un līdzcilvēku pasaules redzējumu. Nodoms padarīt pasauli labāku ir bijis Borisa Tetereva dzīves vadmotīvs.

Boriss Teterevs devās mūžībā 2019. gada 21. septembrī, taču viņa klātbūtne jūtama joprojām paveiktajos darbos un iecerēs, kas turpina dzīvot un iedvesmot mūs. Filantropa neizmērojamā enerģija, neatlaidība un nesavtīgums ļāvuši realizēt neskaitāmus projektus, padarot sabiedrībai pieejamākus kultūras notikumus, sniedzot ieguldījumu izglītības kvalitātes un pieejamības veicināšanā un stiprinot labdarības organizācijas Latvijā un pasaulē. Atbalstāmo ieceru klāsts bija un ir plašs, un tās joprojām vieno Borisa Tetereva uzstādījums – vairot labo.

Boriss Teterevs (05.11.1953.–21.09.2019.) dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 10. vidusskolā, studējis Rīgas Medicīnas institūtā (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte). Pēc absolvēšanas deviņus gadus praktizējis Rīgas pilsētas 4. slimnīcā un Rīgas pilsētas 5. slimnīcā. Līdz 2008. gadam nodarbojās ar uzņēmējdarbību Latvijā un ārvalstīs. 2010. gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru Teterevu nodibināja ģimenes labdarības fondu.

Borisam Teterevam pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis un Ministru kabineta Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Boriss Teterevs kļuvis par Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktoru (Doctor honoris causa), Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas Goda biedru, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda locekli. 2015. gadā filantrops Boriss Teterevs pievienojās pasaules lielākās līderu alianses – Club de Madrid – oficiālo personu lokam (President’s Circle).

https://www.teterevufonds.lv/jaunumi/atceroties-filantropu-borisu-teterevu/