Palīdzi ikdienas darbos!
Palīdzi ikdienas darbos!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - 10.00 līdz 16.00;

Otrdiena - 10.00 līdz 16.00;

Trešdiena - 10.00 līdz 16.00;

Ceturtdiena - SLĒGTS;

Piektdiena - 10.00 līdz 16.00;

Sestdiena - 10.00 līdz 17.00;

Svētdiena - SLĒGTS

30.Aprīlis

APRĪĻA LAIMĪGIE STĀSTIŅI!

Aprīļa mēnesī patversmē jauno māju meklējumos tika uzņemti 13 kaķīši, uz pāris nedēļām patversmē arī ieradās kaķenīte Musja no Ukrainas. Savukārt pie jaunajiem saimniekiem devās 8 minči. Liels prieks par sešus gadus veco kaķenīti Melliju, kas par spīti lielajiem stresiem devās uz lieliskām mājām.

Mellija – Burvīgā sešus gadus vecā kaķenīte Mellija iepriekš dzīvojā kādā ģimenē. Diemžēl ģimenē esošajiem bērniņiem izpaudās stipra alerģiska reakcija, saimnieki centās visdažādākajos veidos alerģiju mazināt, tomēr vienīgais situācijas risinājums bija meklēt Mellijai jaunas mājas.

Nonākot patversmē, Mellija tiešām arī izrādījās ārkārtīgi mīļa un draudzīga. Bet jaunā vide, apkārtesošie sugasbrāļi un pastāvīgā uzturēšanās būrī viņai izraisīja lielu stresu, kā rezultātā viņa atteicās ēst. Pateicoties mūsu patversmes brīvprātīgajam palīgam, Mellija tika iekārtota pagaidu mājās, kur viņai noteikti nebūtu tik liels stress. Sākās ilgstošs darbs, lai kaķenīti pārliecinātu, ka cilvēks nedara pāri. Pēc kāda laika viņa tiešām sāka atgūties un atkal parādīja sevi kā patiesi maigu, cilvēkus mīlošu būtni.

Lai gan tika izvietotas vairākas reklāmas, sludinājumi par Mellijas jauno māju meklējumiem, ilgu laiku par viņu neviens īsti neinteresējās. Bet pašā aprīļa sākumā pagaidu mājās ar mincīti iepazīties ieradās burvīga ģimene ar bērniem, kuri vēlējās viņai sniegt tieši to mīlestību, pēc kuras viņa tik ļoti alkst. 2. aprīlī Mellijas jaunie saimnieki arī ieradās patversmē, lai nokārtotu oficiālos adopcijas dokumentus, kā arī pastāstīja par minces piedzīvojumiem jaunajās mājās.

Ričards – piecgadīgais Ričards uz patversmi tika atnests pagājušā gada septembra beigās. Runcīša saimnieks aizgāja aizsaulē un saimnieka radiniekiem diemžēl nebija iespējas kaķi uzņemt pie sevis, turklāt viņi pārcēlās uz dzīvi citā valstī. Tā Ričards nonāca patversmē – pārbijies un ļoti lielā stresā. Atvedēji pat īsti nevarēja pateikt runča vecumu – apgalvoja, ka viņam noteikti ir vairāk nekā 10 gadi. Taču pēc veterinārārsta apskates secinājām, ka runcim ir ne vairāk kā 5 gadi. Patversmes veterinārajā klīnikā Ričards tika arī vakcinēts un apstrādāts pret parazītiem. Viņam tika veikta arī konsultācija pie oftalmologa un acu plakstiņu operācija. 

Raksturā viņš sevi parādīja kā ļoti dominējošu kaķi, kurš labprātāk dzīvo viens un nemeklē sev draugu kompāniju.

Patversmē runčuks pavadīja pusgadu un uz jaunām mājām devās pašā aprīļa sākumā. Tagad viņš mitinās Rīgas centrā, kādā Tallinas ielas dzīvoklī – priecē savus saimniekus un ir kompanjons ikdienas solī.

Foto redzamā kaķenīte Mellija pagaidu mājās, fotogrāfe - Helēna Erte.