Ziedo mums!
Ziedo mums!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Pirmdiena - saziņa

Otrdiena - saziņa

Trešdiena - saziņa

Ceturtdiena - slēgts

Piektdiena - 10.00 - 17.00

Sestdiena - 10.00 - 17.00

Svētdiena - slēgts

Sazināties, rakstot e-pastu vai zvanot

26.Septembris, 2014

9.Adoptēto suņu salidojums pulcina vairāk nekā 30 suņus

Patversmes „Dzīvnieku Draugs” un „Dzīvnieku Drauga fonda” 9.Adoptēto suņu salidojumā setsdien, 27.septembrī, dalību ņēma vairāk nekā 30 bijušie patversmes audzēkņi un viņu saimnieki.

Salidojums ir sena „Dzīvnieku Drauga” tradīcija, kas šogad notika jau devīto reizi. Uz salidojumu tiek pulcināti ne vien suņi, kas no patversmes adoptēti iepriekšējā gadā, bet arī visi pārējie bijušie iemītnieki.

Visi atnākušie suņu puiši un meitenes salidojumā tradicionāli tika nominēti balvām „Vecie zaldāti”, „Mazie, ņiprie”, „Zelta jaunatne”, „Nebēdņi”, „Smagās astes”, „Laimīgie stāsti” un citām. Visi dalībnieki saņēma īpašas pārsteiguma balvas, kuras sarūpēja dzīvnieku barības tirgotājs PURINA PRO PLAN un citi patversmes atbalstītāji.

Tradicionāli tika izvēlēti arī šā gada „Miss un Misters” – visīpašākie suņi, kuri ar savu izskatu, dzīvesstāstu un raksturu visdziļāk iespiedušies patversmes kolektīva atmiņā. Par 2014.gada "Mis" kļuva sunīte Naida (jaunajā ģimenē pārdēvēta par Mendiju), bet Mistera godā tika celts Billijs (tagad Korijs).

Viens no galvenajiem pasākuma mērķiem ir ne vien satikt gada laikā adoptētos suņus un uzzināt, kā viņiem klājas jaunajā dzīvē, bet arī popularizēt dzīvnieku adopciju, uzskatāmi demonstrējot, ka no patversmes paņemts suns ir tikpat labs, ja ne pat labāks draugs kā tas, kas iegādāts šķirnes suņu audzētavā vai nopirkts pēc sludinājuma.

„Dzīvnieku Draugs” vēlas arī atgādināt, ka ikviens, kurš izvēlas paņemt sev četrkājaino draugu no patversmes, izglābj ne tikai šo suni, bet arī to, kurš ir gaidījis rindā un kuram nu ir atbrīvojusies vieta un līdz ar to dota jauna iespēja – iespējams, pēdējā brīdī. Turklāt tādejādi netiek atbalstīta bezatbildīga kucēnu ražošana un tā dēvētās „kucēnu dzirnavas” – audzētavas, kuras „ražo” kucēnus tikai tirgošanai, nerūpējoties ne par mazuļu, ne par viņu māmiņu veselību un labturību.

2013.gadā patversmē „Dzīvnieku Draugs" tika uzņemti 126 suņi, bet jaunas mājas atrada 120 rējēji. 2014.gadā līdz 1.septembrim patversmē uzņemts 71 suns, bet pie jauniem saimniekiem tikuši 66 suņi. Kopumā „Dzīvnieku Drauga” 13 pastāvēšanas gados patversme piedzīvojusi vairāk nekā 3,5 tūkstošus laimīgo suņu stāstu.

Vairāk salidojuma bilžu skatiet Dzīvnieku Draugs profilā Facebook un Draugiem.lv!

Foto: Helēna Erte un Pēteris Duņaškins

 

Pievienotās saites