Ziedo mums!
Ziedo mums!

Kontakti

MAP

Fr. Candera ielā 4, Rīgā

+371 67500491

Darba dienās un sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Ceturtdienās un svētdienās - slēgts

6.Oktobris, 2017

27. septembrī notika dzīvnieku aizsardzības organizācijas "Eurogroup for animals" sanāksme.

Pagājušajā mēnesī, 27. septembrī, Eiropas Parlamentā notika dzīvnieku aizsardzības organizācijas “Eurogroup for animals”, kuras biedrs ir arī “Kristīnes Čilveres dzīvnieku draugu biedrība”, sanāksme.

Sanāksmes laikā notika pētījuma prezentācija un diskusija par Eiropas Savienības sastāvā esošajās valstīs internetā nopērkamiem mājdzīvniekiem un veidiem, kā panākt stingrāku šādas tirdzniecības kontroli.

Pētījumos, kas tika veikti 21 organizācijas dalībvalstī, tika noskaidrots, ka Eiropā kopumā ikdienas tiek ievietoti aptuveni 400 000 tiešsaistes sludinājumi par suņu pārdošanu, apmēram 100 000 – par kaķu tirdzniecību, bet vēl vairāki tūkstoši – par eksotisko mājdzīvnieku tirdzniecību. Pētījumos arī atklāts, ka trijās ceturtdaļās no šīm valstīm nepastāv specifiski ierobežojumi vai likumi mājdzīvnieku tirgošanai internetā, un šāda veida mājdzīvnieku tirdzniecība dzīvnieciņus pakļauj lielam riskam un briesmām.

Sanāksmes laikā tika runāts par veidiem, kā situāciju uzlabot, ieviešot stingrākas regulas mājdzīvnieku tirdzniecībai internetā, izglītojot sabiedrības locekļus – potenciālos dzīvnieku pircējus – par to, kā iegādāties mājas mīluli no drošiem avotiem.